Lastikleri 500 km hızda test edecek

0

Pirelli tarafından gerçekleştirilecek olan bu testler, ağırlıklı olarak dünyanın en hızlı otomobillerinde kullanılan lastiklerin güvenliğini artırmayı hedefliyor. Karayolu hiper arabalarının hızlı büyümesi ve en yeni, her zamankinden daha sofistike elektrik motorları ile yüksek hızlar, motor sporlarından yol lastiklerine kadar çeşitli lastik türlerinin geliştirilmesinde giderek daha önemli bir rol oynamaktadır. Yeni 500km/s yüksek hız test makinesi, Pirelli’nin sırasıyla 370km/s ve 450km/s hızlara ulaşabilen Milano Bicocca genel merkezindeki kapalı test tesisinde diğer iki cihazın yanında yer alıyor.

hiper araba örneği

Mevcut iki cihaz yol lastiği testi için kullanılırken, yeni 500km/s makine öncelikle yarış lastiği testi için tasarlanmıştır. Pirelli’nin 350’den fazla motor sporları etkinliğinin lastik tedarikçisi olması, yarış veya yol otomobili rekoru denemeleri gibi gerçekten zorlu koşullarda aşırı hızlara ulaşabilen makinelerin devreye alınmasını gerektirdi. Bu ortamlarda daha da sıkı güvenlik koşullarının uygulanması ve özel test süreçleri ile güvenliğin sağlanması zorunludur. High Speed ​​Tester, aynı zamanda, pist tabanlı bir hiper otomobilde görülenlere benzer şekilde, son derece yüksek tork ve hızlanma girdilerini de işleyebiliyor.

High Speed ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Yüksek Hız Test Cihazı, lastiklerin yüksek hızlardaki davranışını değerlendirecek ve bir sonraki aşamada dış mekan testlerinin güvenilirliğini sağlayacak işlevlerle tasarlanmıştır. Bu makine sayesinde, lastikleri Monza yarış pistinin veya Nürburgring Nordschleife’nin düzlüklerinde ve virajlarında kullanılmış gibi, ancak gerçekte olduğundan çok daha zorlu koşulların simülasyonu ile test etmek mümkündür. Bu şekilde amaç, çok çeşitli kullanım koşullarında lastiğin bütünlüğünü yeterli bir güvenlik marjı içinde korumaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom