Klima sistemi değişiyor   – Otomobil Haberleri

0

 

 

Lexus markası aracın içindeki havanın mümkün olmasıyla birlikte saf ve temiz kalmasını sağlamak için  yeni nesil nanoe X teknolojisini tüm ürün gamında sunma sonucu aldı. Kabinde hepimiz için sıhhatli bir atmosfer sunulmasını elde eden nanoe X klima teknolojisi, bilimsel şekilleri kullanarak havayı temizliyor.

Klimanın hava akımına bıraktığı su molekülleri ihtiva ettiği mikroskobik hidroksil radikallerle, virüsleri, bakterileri, polenleri ve öteki alerjenleri engelliyor. Bununla birlikte küfün yayılmasına karşı da tesir gösteriyor. Vasıta içinde fena kokuları yok eden nanoe X kliması, cildin ve saçların nemli kalmasını sağlayarak içeride herkesi rahat etmesine destek oluyor.

Virüs ve bakteri karşıtı

Bu teknoloji ilk kez 2021 senesinde Lexus ES ile tanıtılmıştı. Bununla beraber yeni UX, yeni RX ve yeni tam elektrikli RZ modellerinde de yerini alarak tüm ürün gamında kullanılıyor. Bağımsız organizasyonlar ve bilimsel nitelikli kuruluşlar tarafınca kontrol edilen nanoe X klimanın bir saat içinde virüslerin ve bakterilerin %99’undan fazlasını engelleyebileceğini kanıtladı.

Daha ilkin Lexus araçlarında yer edinen ilk nanoe teknolojisinin yeni nesli olan nanoe X, kabine yayılan hidroksil köktencilik parçacıklarının sayısını saniyede 480 milyardan 4.8 trilyona çıkararak 10 kat artırıyor ve bu yardımıyla etkinliğini de yükseltiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom