Kia EV3 son çeyrekte geliyor

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Sene başından bu yana çok sayıda ödül alan EV9'un öncü tasarım değerlerinden yararlanan EV3, kendi kategorisinde benzersiz bir kimlik yaratıyor. EV3, hem sürücülere hem de yolculara, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan ve günlük hayatlarını kolaylaştıran pratik çözümler sunmayı hedefliyor.

Kompakt SUV segmentinde, özellikle de EV3'ün iç mekanında yeni standartlar belirlemeyi hedefleyen Kia, yeni modelini marka için olumlu bir değişim gücü olarak görüyor, Kia Global Design'ın başkanı ve kıdemli başkan yardımcısı Karim Habib, bu modeli en iyi şekilde yansıtıyor. EV3 Kia'nın tasarım felsefesi şöyledir: “Bizim için EV3, güzel tasarım ve işlevselliğin mükemmel birleşimidir. “Geniş iç mekan ve sürdürülebilir malzemelerin kullanımı genç ve enerjik bir duyguyu ifade ediyor” dedi.

geri dönüştürülmüş malzemeler

Her yeni modelde olduğu gibi Kia, EV3'te de çevreciliğe vurgu yaparak çeşitli sürdürülebilir malzemeler kullanıyor. Gösterge paneli ve kapı kaplamalarında yüksek kaliteli geri dönüştürülmüş kumaş uygulanarak davetkar ve lüks bir atmosfer yaratıldı.

EV3'ün içinde koltuklar, tavan kaplaması, kapı kol dayama yerleri, döşemeler, paspaslar ve bagaj paneli gibi alanlarda dünyanın en kolay geri dönüştürülebilen plastiklerinden biri olan polietilen tereftalat (PET) kullanılıyor. C-SUV sınıfına gönderme yapan boyutlarıyla EV3, 460 litrelik bagaj hacmi ve tamamen düz zemine konumlandırılan ferah iç mekanıyla üst düzey konfora sahip. EV9'da da yer alan iki adet 12,3 inç ekran ve 5,3 inç klima kontrolüne sahip EV3, segmentinin çok üzerinde bu teknolojiyle kullanıcıları bekliyor.

Kategorisindeki en yüksek pil kapasitesi

81,4 kWh ile sınıfının en yüksek batarya kapasitelerinden birine sahip olan EV3, 150 kW motor gücüyle kullanıcılarına toplam 560 km menzil sunacak. Dördüncü nesil pil sistemiyle donatılan EV3, yalnızca 30 dakikalık hızlı şarjla (DC) %10'dan %80'e kadar şarj edilebiliyor. Kia'nın Plan S olarak adlandırılan elektrifikasyon sürecinin son modeli olan EV3'ün Türkiye'de yılın son çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir