Karsan’dan Endonezya’da ile stratejik işbirliği

0

Karsan’dan Endonezya’da ile stratejik işbirliği

Karsan, Bali’de düzenlenen B20 (Business 20) Zirvesi’nde Endonezya’daki elektrikli minibüs ve otobüs dönüşümüne yönelik olarak ihracat ve SKD tipi (yarı demonte) üretim aşamalarını da içeren mühim bir işbirliğine imza attı. Şirket, Endonezya’daki elektrikli toplu taşıma ağı dönüşümünü desteklemek, bu pazara uygun sağdan direksiyonlu elektrikli vasıta üretmek ve satmak suretiyle CREDO GROUP şirketi SCHACMINDO ile işbirliği için mutabakat anlaşması imzaladı.

Endonezya’da toplu taşıma alanındaki elektrikli dönüşümle de ilgili açıklamalarda bulunan sektör yetkililerinden Okan Baş, “Endonezya’nın ve Jakarta toplu ulaşım şirketi TransJakarta’nın 2030 yılına kadar toplu taşıma ağını elektrikli otobüslere geçirme hedefleri doğrultusunda oluşabilecek fırsatlar için Karsan ve CREDO GROUP içinde ortaklaşa bir proje başlattık.

2030’a kadar gerçekleştirilmesi hedeflenen on binlerce vasıta ve milyar dolar büyüklüğündeki Jakarta şehrinin elektrikli toplu taşıma dönüşümünün büyük kısmını bu iş birliği doğrultusunda gerçekleştirme hedefindeyiz. Jakarta yanında öteki Endonezya şehirlerinden de bir bu kadar potansiyel bekliyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.