Kar yağışlarına karşı hazırlıklı olun

0

Kış lastikleri önemlidir; Uzmanlar, 7 derecenin altındaki herhangi bir sıcaklıkta, yaz lastiklerinin ana malzemeleri nedeniyle gerektiği gibi performans göstermediğini, fren mesafesini büyük ölçüde uzattığını ve kalkış ve virajlarda yol tutuşunu çok zorlaştırdığını söylüyor. Ayrıca, genel toplumsal inanışın aksine, lastik basıncını azaltmak yerine 1-2 PSI artırmanız önerilir.

Aracınızın soğutma suyunu her yıl değiştirmeye dikkat edin, kullanılmış ve eskimiş soğutma suyu motorun donmasına veya aşırı ısınmasına neden olarak çok yüksek maliyetlere neden olabilir!

Akünüzü kontrol etmeye devam edin, artık birçok modern otomobilde düşük akü uyarı mesajı alabilirsiniz. Akünün zayıflamaması için multimedya sistemi, farlar açık, kontak kapalıyken 20 dakikadan fazla beklemeyin; Telefonunuzu şarj etmeyin.

Silecek suyuna %100 su kullanmayın çünkü kış aylarında silecek suyunun cama püskürtüldüğünden donabileceğine ve camda buz oluşturarak tehlikeli kazaların yaşanabileceğine dikkat çeken Ünaldı; Bu tür olaylarla çok sık karşılaştıklarını da ekliyor. Sağlıklı bir görüş için, RS Servisi’ndeki uzmanların klimayı çalıştırmaları, eski polen filtresini değiştirmeleri ve mümkünse aktif karbon filtre kullanarak dışarısı ve içerisi arasındaki sıcaklık farkından dolayı yoğuşma oluşmasını önlemeleri önerilir.

Periyodik bakımları ihmal etmeyin: düşük yağ seviyesi soğuk havalarda motorun çalışmasını zorlaştırır, aşınmış fren diskleri ve balataları zor koşullarda aracın fren mesafesini uzatır. Pandemi nedeniyle aracınızı uzun süredir kullanmadıysanız haftada bir kez çalıştırmaya ve mümkünse kısa süreli seyahate çıkarmaya özen gösterin.

Aydınlatma sistemine dikkat edin – standart olmayan ampuller karda ve siste görüşünüzü azaltır. Ampulleri yaktıysanız, hemen değiştirin. Ayrıca farda oluşan buzu temizlemek ve aracın aksamını bozmak için bagajda daima buz kazıyıcı bulundurun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.