Jant laboratuvarı kuruldu – Araba Haberleri

0

Türkiye’de üretilen ve AB ülkeleri başta olmak suretiyle yurt dışına ihracatı meydana getirilen jantların testleri de artık internasyonal standartlarda TÜV Austria Mobility laboratuvarında gerçekleştirilecek. Daha ilkin kontrol ve sertifikalandırma işlemleri için yurt dışına gönderilen jantların testlerinin Türkiye’de yapılması ile ihracatın önündeki teknik engeller de ortadan kaldırılıyor.

Ortalama 6 milyon TL’lik bir yatırım ile açılışı meydana gelen TÜV Austria Mobility Jant Laboratuvarı’nın Avrupa Birliği yetkili otoriteler ve Türkiye Endüstri ve Teknloji Bakanlığı onaylı ve bir akredite müessese bulunduğunun altını çizen sektör yetkililerinden Zehra Doğan, “Yetkilendirilmiş ve akreditasyon süreçlerini tamamlamış bir grup olarak tüm homologasyon süreçlerini yönetme mevzusunda 20 yılı aşkın engin tecrübeye sahibiz.

Yılda 25 milyon adete yakın üretim gerçekleştiren ve bu üretimin yüzde 75 civarını ihracata yönlendiren vasıta jant üreticilerini TÜV Austria’nın jant alanındaki yüksek informasyon birikimi ile sizlere hizmet vermek için buluşturduk” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.