İngiltere aile birleşimi vizesine kimler başvurmalı

0

İngiltere aile birleşimi vizesine kimler başvurmalı

ingiltere aile birleşimi vizesi, ailesiyle birlikte Birleşik Krallık’ta yaşamak isteyen kişilere verilir. Mülteciyseniz veya Birleşik Krallık’ta yardım alıyorsanız, aile birleşimi mümkündür. Ancak doğru vize türünü almak zor olabilir. Aile üyelerinizin aile birleşimi vizesi almaya uygun olup olmadığından emin değilseniz İçişleri Bakanlığı yardımcı olabilir.

2 Türlü aile birleşimi vizesi vardır: Yardıma muhtaç yetişkin sponsorluğu ve aile sponsorluğu. Bakım altındaki yetişkinler için, sevdiğiniz kişinin ikamet eden ve uzun süreli bakımda olan yaşlı bir kişi olması gerekir.

Bağımlılık Bakımı almak için, aile üyenizin sizi en az 5 yıl mali olarak destekleyebilmesi gerekir. Ayrıca ülkenizde bakım alamayacaklarını da kanıtlamalısınız. Akrabanız bir çocuk veya bakmakla yükümlü olduğunuz yetişkin olmalıdır.

18 yaşının altındaki çocuklar, ebeveynleri Birleşik Krallık’a yerleşmişse, aile birleşimi vizesine başvurabilirler. Aile birleşimine başvurmak için, bir aile birleşimi başvuru formu doldurmanız gerekir. Form, İçişleri Bakanlığı’nın web sitesinde ücretsiz olarak mevcuttur. Başvurunuzu tamamladıktan sonra ücreti ödemeniz gerekmektedir.

 

Evli olmayan çiftler, evlilik cüzdanı veya hemcins birliktelik kanıtı gibi ilişkilerini kanıtlamalıdır. Ayrıca en az iki yıldır birlikte yaşadıklarını kanıtlamaları gerekir. Banka ekstreleri veya faturalar da kabul edilebilir. İngiltere aile birleşimi sınavı ve İngiltere aile birleşimi kursu detaylı bilgi almak için britanniatime.com sitesini ziyaret edebilir ve doğru bilgiyi uzman eğitimcilerden alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.