İkonik Rus otomobili kapanan Renault fabrikası ile geri dönüyor

0

Çağdaş Moskvich benzinli ve elektrikli araçlarının montajı Moskova’daki Renault fabrikasında başladı. Üretici, yeni ortağı Kamaz ile beraber elektrikli otomobiller de dahil olmak suretiyle yılda 100.000 vasıta üretme hedefi belirledi.

İlk 600 otomobilin Aralık ayında üretim bandından çıkması planlanıyor ve Kamaz’a nazaran bunların 200’ü elektrikli olacak. Yeni modeller orijinal Moskvich’ten tamamen değişik olacak ve bildirildiğine nazaran Çin tasarımına haiz olacak.

Abdülhamid Han'da Akdeniz seferi hazırlığı

Abdülhamid Han’da Akdeniz seferi hazırlığı

Rusya Tecim Bakanı Denis Manturov yapmış olduğu açıklamada , “Yakın gelecek için vazife, mahalli tedarikçilerin katılımıyla 2023’ün sonuna kadar ufak düğümlü montaj süreçleri oluşturmaktır” dedi.

1930’da kurulan Moskova’daki yapınak, Sovyet döneminde Moskvich otomobillerinin orijinal üreticisiydi. 2000’li yılların başlangıcında Renault fabrikayı satın aldı ve Moskvich hattı durduruldu. Sadece, geçtiğimiz Mayıs ayında Fransız otomobil üreticisi, firmanın yaptırımlar sebebiyle Rusya’dan ayrılmasının arkasından fabrikayı Moskova yetkililerine devretti. Kısa bir süre sonrasında tesisin adı Moskvich olarak değiştirildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.