İkinci el araç satışında kurallar yeniden belirlendi

0


“Sıfır ve ikinci el araç fiyat balonunu yakından takip ediyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan sinyalini böyle verdi: Otomobil satışına ilişkin bir takım düzenlemeler ertelenmedi.

Ticaret Bakanlığı, sıfır ve ikinci el otomobil satışlarında fahiş fiyatlama ve alımların önüne geçmek için yönetmelikte değişiklik yaptı.

Yönetmelik fahiş fiyatların ve alım-satımların önüne geçecek. Bu düzenlemenin en şaşırtıcı unsurlarından biri de ikinci el otomobilin satış fiyatının sıfırı geçmeyecek olması. Bu yönetmeliğe uymayanlara 300.000 lira para cezası verilir.

Satış Müdürü Oben Öztürk, “Fırsatçılığın önüne geçmek, online satış sitelerinde liste fiyatının üzerinde satış yapılmasının önüne geçmek, alım satımı engellemek için uygulama yapıldı” dedi. Artık liste fiyatının üzerinde satış yapamayacaklar” dedi.

İkinci el araç satışında kurallar yeniden belirlendi

Bundan sonra koşul 6 ay, 6001 km bireyler için geçerli olacak. Sucu, “Kendisi adına, eşi adına, çocukları adına alıyordu. Yılda 20 araba alsa 2 milyon lira eder. Bakanlığımız bunu tespit edince engelledi.”

İkinci el araç satış sitelerinin bayideki liste fiyatının üzerine çıkmasına izin verilmeyecek. “Artık bu aracı siteler bayideki fiyatın üzerine çıkamayacak.”Otomotiv endüstrisinin tüm pazara hitap etmesi: araçların depolanmasına isyan etti

Otomotiv endüstrisinin tüm pazara hitap etmesi: araçların depolanmasına isyan ettiCevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.