İkinci el araç alım satımında yeni yöntem

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Yeni Otobid platformu, alıcı ve satıcılara yönelik değerlendirme aşamasından tüm satış işlemlerine kadar olan süreci yürüterek kullanıcılarına basit, hızlı ve güvenilir bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Araçlarını satmak isteyen kullanıcılar platformda araçlarına ön değer biçiyor ve Otobid hizmet noktalarından randevu alarak detaylı bir değerlendirme sürecine giriyor.

Araç değerlendirme süreci tamamen ücretsiz olup, Türkiye genelinde Otobid platformuna kayıtlı binlerce otomobil galerisinin katılabileceği açık artırma yoluyla satışa sunuluyor.

Bu süreçte tüm satış işlemleri araç sahibi adına Otobid tarafından gerçekleştirilmekte olup, araç sahipleri satıştan itibaren 1 gün içerisinde ödeme alabilmektedir. Açık artırma ortamı, araçlarını değerinde satmak isteyen kullanıcılar için de fiyat avantajı yaratıyor.

Nihai tüketiciye ulaşacak

Sektör temsilcilerinden Burak Ertaş, şunları söyledi: “Otomotiv, Türkiye'nin en büyük ve en önemli sektörlerinden biri ve ekonomik aktivitenin en güçlü itici güçlerinden biri…

Ülkemizde yeni araç satışlarının yanı sıra her yıl milyonlarca araç el değiştiriyor. Bu kadar büyük bir ekosistemin önemli bir oyuncusuyuz ve bu alışverişin gerçekleşmesi için çok önemli sayıda alıcı ve satıcıyı bir araya getiriyoruz.

Araç sahipleri ile otomobil bayilerini şeffaf bir ortamda buluşturan online açık artırma platformumuz Otobid, bu stratejinin çok önemli bir halkasıdır. “Nihai hedefimiz kullanıcılarımıza kusursuz bir deneyim yaşatmak ve tüm hizmetlerimizden maksimum faydayı sağlamak… Milyonlarca kullanıcımıza yenilikler getirmeye ve bu konuda sektörümüze öncülük etmeye devam edeceğiz” dedi.

Otobid bugüne kadar 6 büyük ilde 14 hizmet noktasıyla hizmet vermeye başladı. Önümüzdeki dönemde büyük şehirler başta olmak üzere Türkiye'nin birçok bölgesine hızla yayılmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir