Hyundai’den yeni elektrikli geliyor – Otomobil Haberleri

0

Hyundai, tamamen elektrikli modeli IONIQ 5’in 58 kWh’lik standart bataryalı Progressive versiyonunu da satışa sundu. Satışa sunulmuş olduğu 2021 yılından bu yana oldukca sayıda internasyonal ödül kazanan yenilikçi otomobil, yalnız 18 dakikada yüzde 10 ila 80 içinde şarj edilebiliyor. Ultra süratli 800 V şarj özelliği bulunan otomobil, daha çok geniş bir iç mekan için de geliştirilmiş global modüler platform olan E-GMP’yi kullanıyor.

Arkadan itişli olarak dikkat çeken vasıta, WLTP standardına gore tek şarjla ortalama 384 km yol alabiliyor. IONIQ 5 ek olarak, Araçtan Araca Şarj (V2L) teknolojisi ile donatılırken, gelişmiş bağlantı ve vasıta içi sürücü yardım sistemlerine de yer veriyor.

170 beygirlik güç

Hyundai IONIQ 5’in standart bataryalı bu yeni versiyonu, 125 kW (170 PS) gücünde. Aracın 58 kWh’lik bataryalı elektrikli motorunun ürettiği maksimum tork ise 350 Nm. Tüm opsiyon seçeneklerinde üstün bir menzil elde edilirken bununla birlikte 185 km/s’lik azami hıza ulaşılabiliyor.IONIQ 5’in şık tasarımı, hususi bir BEV platformu üstünde kendini gösterirken bununla birlikte geçmiş ile gelecek içinde bağ kuruyor.

Geleneksel çizgiler kadar çağdaş bir ambiyansa da haiz olan otomobil, zamansız tasarımın tekrardan tanımlanması olarak yorumlanıyor. IONIQ 5, bu versiyonda 19 inçlik jantlarla satışa sunulurken bununla birlikte rahatlama özellikli ön koltuklar, hareketli orta konsol ve ileri geri hareket edebilen arka koltuklarla satışa sunuluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket