Hyundaiden girişimcilere destek – Otomobil Haberleri

0Hyundai Motor Group, Seul’de bir İnovasyon Teknoloji Günü etkinliği düzenledi. Gelecek planlarını ve çalışmalarını bu özel etkinlikte paylaşan Hyundai, inovasyon ve start-up alanında dünya çapındaki şirketlerle işbirliklerini sürdüreceğini de vurguladı.

Grup, inovasyon faaliyetlerini artırmaya başladığı 2017’den 2023’ün ilk çeyreğine kadar 200’den fazla girişime 1 milyar dolardan fazla yatırım yaptığını açıkladı.

Mobiliteye bu önemli yatırımı yapan Hyundai, Boston Dynamics, Motional ve Supernal hariç, mobilite hizmetleri de dahil olmak üzere segment bazında birçok iş kolunu destekledi.

Sonuç olarak, Singapur’da Grab ve Hindistan’da OLA gibi mobilite hizmetleri şirketlerine yaklaşık 550 milyon dolar yatırım yaparken, aynı zamanda yapay zeka için 50 milyon dolar, otonom sürüş için 42 milyon dolar ve hidrojen dahil enerji için 20 milyon dolar ayırdı.

Hyundai Motor Group Başkan Yardımcısı ve İnovasyon Grubu Başkanı Dr. Yunseong Hwang, “Yenilikçi teknolojiler veya hizmetlerle insanların hayatlarına olumlu değişiklikler getirebilecek girişimler üzerinde çalışmaya devam ediyoruz.

Geleceğin akıllı ve sürdürülebilir mobilite çözümlerini oluşturmaya, insanlığın refahını ve yaşam kalitesini iyileştirmeye yönelik önemli adımlar atan girişimlere aktif olarak yatırım yaparak gerekli ekosistemi kuracağız.”


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.