Hyundai’den 650 beygirlik elektrikli – Otomobil Haberleri

0Hyundai, İngiltere’de düzenlenen Goodwood Festival of Speed’de ilk yüksek performanslı elektrikli modeli IONIQ 5 N’yi tanıttı. IONIQ 5 N, N markasının elektrifikasyonunun geleceğini ve performans meraklılarının sürüş tutkularının tadını çıkarabilecekleri yeni bir çağın başlangıcını temsil ediyor. IONIQ 5 N, Hyundai’nin diğer sürücü odaklı N modelleriyle birlikte yüksek kaliteli mobilite sağlama konusundaki yatırımını ve çalışmasını en iyi şekilde temsil eder. Ödüllü E-GMP platformu kullanılarak üretilen IONIQ 5 N, hem dış hem de iç tasarımındaki sportif detaylarla standart versiyondan ayrılıyor.

gündelik spor araba

“Gündelik Spor Araba” teması üzerine inşa edilen IONIQ 5 N, kaporta üzerinde 42 ek kaynak noktasına ve 2 metreden fazla yapıştırıcıya sahiptir. Şasi güçlendirilirken en zorlu virajlarda bile yüksek yol tutuş sergiliyor. Motor ve batarya tertibatı da bu bileşenler tarafından desteklenirken, ön ve arka alt çerçeveler yanal sertlik için geliştirildi. Dünya Ralli Şampiyonası’ndan ilham alan güçlendirilmiş akslar hem önde hem de arkada görev yapıyor. IONIQ 5 N, 21″ alüminyum jantlar üzerinde çalışırken elektrik motorundan kaynaklanan daha yüksek torka dayanacak şekilde üretilmiştir. Direksiyon tepkisini iyileştirmek için daha yüksek vites oranları seçen mühendisler, ayrıca daha iyi olması için özel olarak ayarlanmış bir N R-MDPS (Motor Tahrikli Servo Direksiyon) seçtiler. tork geri bildirimi) sistemi kullanıyor. Bu eklentiler, sürücülere daha fazla güven aşılayacak daha doğrudan ve iletişimsel bir sürüş deneyimi sunuyor.

Kullanılan en güçlü fren sistemi

Bu güçlü elektrikli otomobil, N Grin Boost etkinleştirildiğinde 478 kW / 650 hp güç üretiyor ve 21.000 rpm’de dönebiliyor. Akü, motor yağı ve akü soğutucu ile gelişmiş bir termal yönetim sistemine sahip olan araç, bağımsız radyatörler kullanarak yüksek performanslı kullanımda maksimum soğutma sağlıyor. IONIQ 5 N, Hyundai’nin en güçlü fren sistemi olan N marka frenlerle frenlenir. 400 mm çapındaki dört pistonlu monoblok kaliperlere sahip ön disklere 360 ​​mm arka diskler eşlik ediyor. Günlük bir spor otomobil olarak öne çıkan IONIQ 5 N, entegre N e-shift ve N Active Sound + aracılığıyla net vites değiştirme ve yarış arabası sesi de sunar. N e-shift, güç aktarımı ve vites geçişleri arasında olağanüstü kontrol sunarken, N Active Sound, benzinli motorun sesleriyle sürüş keyfini artırıyor.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.