Honda’nın yeni motosikletleri hazır – Otomobil Haberleri

0

Honda’nın 2023 senesinde Türkiye’de satışa sunulacak olan CB750 Hornet modeli fuarda dikkat çekerken; konfor sunan scooter ADV350 modeli de Honda standının yıldızları içinde yer aldı. Ek olarak Honda’nın Avrupa pazarındaki ilk elektrikli motosikleti olan EM1 e: modeli hakkında ilk kez EICMA’da informasyon verilirken; modelin 2023 senesinde Avrupa’da satışa sunulacağı da duyuruldu.

XL750 Transalp

Honda’nın Adventure Touring ürün gamında yer edinen, hem kent içi günlük kullanıma uygun hem de bulgu gezileri için performans sunan bir yol arkadaşı olarak konumlandırılan XL750 Transalp modeli de ilk kez EICMA’da sergilendi. Honda’nın köklü motosiklet modellerinden önde gelen Transalp’in mirasını devam ettiren XL750’nin sekiz supaplı paralel iki silindirli motoru 67,5 kW güce ve 75 Nm tork üretiyor.

CL500 ilk kez EICMA’da

Honda’nın 1962 model CL72’den esin alan varlıklı bir retro tasarım ile yeni CL500 motosikleti ilk kez EICMA Fuarı’nda sergilendi. CB500 serisinin çift silindirli motoruna haiz yeni model, hem hafifçe off-road koşulları hem kent içi gezi için keyifli bir kullanım sunuyor. Yuvarlak yakıt deposu, çift çıkışlı egzoz susturucu şeklinde tasarım bilgileri ile dikkat çeken CL500 modelin bununla beraber LED aydınlatmaları, LCD negatif gösterge ekranı ve dört değişik renk seçeneği bulunuyor. Yeni CL500’de Acil Durum Fren Sinyali (ESS) yer alırken; yeni tasarımı ile zemine kolay erişim ve konforlu bir diz mesafesi de sunuluyor.

Street-Fighter tasarımı ile yeni Hornet

Honda’nın efsaneleşmiş modelleri içinde yer edinen ve üretimine verilen aranın peşinden yeni tasarımıyla ürün gamına tekrardan katılan CB750 Hornet fuarda sergilendi. 2021 senesinde Avrupa’nın en fazlaca satan Honda motosikleti olma başarısına haiz olan X-ADV, scooter segmentinde de yerini aldı. Honda’nın İtalya’daki Atessa Fabrikası’nda üretilen ADV350, premium scooter özelliklerini sıkıntılı asfalt sürüş özellikleri ve kuvvetli Adventure tasarımıyla birleştiriyor. Etkisi altına alan görünümü, ergonomik kullanım özellikleri ve varlıklı donanım ile bir araya gelen ADV350’de anahtarsız çalıştırma özelliği, iki tam boy kask için sele altı gizleme alanı ve ek olarak torpido gözünde bir USB şarj girişi ile günlük yaşamı kolaylaştırıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.