GranTurismo’nun yeni nesli Türkiyede – Araba Haberleri

0

Sektör yetkililerinden Özgür Süslü, “75 yılı aşkın bir geçmişe sahip ikonik Maserati GranTurismo’yu teknoloji ve tasarım olarak baştan aşağı yenilenmiş olarak bir kez daha Türkiye yollarına çıkarmanın heyecanını yaşıyoruz. Yeni Nesil GranTurismo, güçlü içten yanmalı V6 motora ek olarak; Aynı zamanda sessiz, yüksek performanslı elektrikli motor seçenekleri sunuyor. Modena, Trofeo ve Folgore olmak üzere üç farklı versiyonda pazarlamaya başladığımız GranTurismo’nun Modena ve Trofeo versiyonlarının merkezinde Maserati tarafından geliştirilen yüksek teknoloji ürünü V6 Nettuno motor yer alıyor. Maserati markasının Sporty Luxury modeli GranTurismo, %100 elektrikli seçeneği ile hem geleneksel spor otomobil tutkunlarını hem de yeni nesil otomobil tutkunlarını hedefliyor” dedi. dedi.

GranTurismo'nun yeni nesli Türkiye'de

1947’den beri yollarda

İlk kez 1947 yılında dünya yollarında dolaşan Maserati GranTurismo, baştan aşağı yenilenmiş haliyle Türkiye’de satışa sunuldu. İlk neslinden günümüze kadar dört kişilik konforu ve sportifliği başarılı bir şekilde birleştiren ikonik model, yeni nesliyle de yüzde 100 elektrikli olmasıyla hem geleneksel spor otomobil tutkunlarına hem de yeni nesil otomobil severlere hitap ediyor. DNA’sına sadık yeni nesil GranTurismo; tasarım, konfor, sportif performans ve bağlanabilirlik çözümlerini bir arada sunuyor. Maserati İnovasyon Laboratuvarında geliştirilen ve Torino’daki Mirafiori fabrikasında üretilen yeni “%100 İtalyan” GranTurismo; Modena, Trofeo ve Folgore adlı üç farklı versiyonu bulunuyor. GranTurismo, güçlü içten yanmalı motor versiyonu ve en yenilikçi ve yüzde 100 elektrikli çözümleri ile bir spor otomobilin yüksek performansını uzun mesafelerde konforla birleştiriyor. Modelin Modena ve Trofeo versiyonlarının kalbi Maserati tarafından geliştirilen yüksek teknolojili V6 Nettuno motor olurken, ailenin en güçlüsü olan Folgore ise tamamen elektrikli aktarma organına sahip.

GranTurismo'nun yeni nesli Türkiye'de

Satış noktası yükselişte

Süslü, markanın 2023 yılında hizmet ve satış noktalarını artıracağını vurguladı. “Markamızın büyümesinin bir ayağı ürünler, diğeri ise bayi ve servis ağımızın genişletilmesi. Markamızın lüks hizmet anlayışını Türkiye’nin farklı bölgelerinde sunmaya büyük önem veriyoruz. Kuruçeşme’deki showroomumuza ek olarak Bursa, Ankara ve Antalya’daki Maserati müşterilerine satış ve servis hizmeti sunmaktayız. Yılın ikinci yarısında İzmir’de faaliyete geçecek yeni tesisimiz ile Maserati’nin lüks hizmet kalitesini Ege bölgesine taşıyoruz. Böylece Türkiye’deki Maserati satış ve servis noktası sayısı 5’e çıkacak. Zıtlıkların mükemmel birleşimi: sportif performans, konfor ve lüks Maserati’nin güçlü içten yanmalı motorları ve en yenilikçi %100 elektrikli çözümleri ile uzun mesafeler için. 1.795 kg toplam ağırlığı ile şimdiye kadar üretilmiş en güçlü ve en hafif dört koltuklu coupé olan Maserati GranTurismo, %100 kilitli arka diferansiyeli ve dört tekerlekten çekişi ile de bir önceki nesilden ayrılıyor. Yeni GranTurismo’nun Modena ve Trofeo versiyonları V6 Nettuno motoru ile donatılmıştır.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.