Fransız markadan Türkiye rekoru – Araba Haberleri

0

2023 yılına “Yılın En İtibarlı Otomobil Markası” ödülü ile başlayan Citroën, mart ayında Türkiye pazarındaki en yüksek aylık satış rakamına ulaştı. Mart ayında 5.348 adet satış rakamına ulaşan Citroën, geçtiğimiz ay toplam pazardan %5,1 pay aldı. C5 Aircross ve C3 modelleri de markanın hafif ticari modelleriyle ivme kazanan Mart ayındaki rekor satışlarına önemli katkı sağladı. İlk üç ayda 11.275 adet satış gerçekleştiren marka, 4.360 adet ticari araç satışı ile segmentte 5. sırada yer alıyor.

Berlingo’nun yükselişi

Mart ayında 1094 adetlik satış rakamıyla satılan 5 Citroën modelinden 1’ini temsil eden C5 Aircross, %7,5’lik pazar payıyla segmentinde 3. sırada yer aldı. Markanın C3 B-HB (hatchback) modeli ise Mart ayında 817 adet ve ilk çeyrekte 1453 adetlik satışla markanın önemli oyuncularından biri haline geldi.

Başarılı hafif ticari modeli Berlingo ile marka, Mart ayında 1102 adet satışla segmentinde %19’luk pay elde ederek Türkiye’nin en sevilen ikinci hafif ticari araç modeli oldu. İlk çeyrekte Berlingo, toplam 2.445 adet satışla en çok satan 4. model oldu. Citroën Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, yeni yıla yeni C4 X modellerini satışa sunarak başladıklarını hatırlatarak, “Yeni yılın başından bu yana araç tedariğinde yaşadığımız kısmi model bazlı sorunlara rağmen bunu başardık. satış rakamlarımızı aydan aya artırmada. Mart ayında ise 5.348 adetlik satışla Türkiye’de Citroën tarihinin en yüksek aylık satış rakamına ulaştık.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.