Fransız lüks 2024’ten itibaren tamamen elektrikli olacak

0

Fransız DS Automobiles, yeni DS 3, DS 4, DS 7 ve DS 9 ile ürün yelpazesini genişletti. 2015’te Formula E’ye girmesinden bu yana DS Automobiles, 2019 ve 2020’deki çifte Takım ve Sürücüler Şampiyonası da dahil olmak üzere çok sayıda rekorla her modelinin elektrikli bir versiyonunu oluşturdu. DS Automobiles, E-TENSE etiketi altında her ikisini de sunuyor. 360 beygire kadar 4×4 teknolojisine sahip %100 elektrikli ve şarjlı hibrit motorlar. 2024’ten itibaren DS Automobiles tarafından tanıtılan her yeni model %100 elektrikli olacak. DS Türkiye, yılın ilk çeyreğinde 717 adetlik satışla aynı segmentte %4,1 pazar payı elde etti. DS Türkiye Genel Müdürü Selim Eskinazi, “2022 yılının sonlarında tanıttığımız yeni DS 7 modelimize yoğun ilgi var ve satışlarımıza önemli katkı sağladı. 2023 yılının ilk çeyreğinde 546 adet DS 7 sattık, markamızın ivme kazanmasına en çok katkı sağlayan model yeni DS 7 oldu.”

Türkiye’de yaygınlaşacak

İkonik modellerden biri olan yeni DS 7’nin lansmanı ile model bazında satışların dörde katlandığına dikkat çeken Selim Eskinazi, DS 7 E-TENSE ile PHEV segmentine 1. Çeyrek sonuçlarına göre liderlik ettiklerine dikkat çekti. Sektör yetkilileri, “Yeni DS 7’ye büyük ilgi var. Müşterilerimizin taleplerini karşılamak için çalışmalarımıza tüm hızıyla devam etmekteyiz.

Eskinazi, “İlk çeyrekte %100 satış memnuniyeti sağlamayı başardık. Türkiye’deki satış ağımızı geliştirmeye ve genişletmeye devam ediyoruz. İlk hedefimiz yaz aylarında yeni DS STORE Gaziantep’i devreye almak olacak. Satış sonrası hizmetlere ve satışa yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda DS SERVICE Ankara’yı yeni yatırımlarla geliştiriyor ve hizmet kapasitesini artırıyoruz. DS STORE Bodrum, planlı bir genişleme yatırımı ile yılın ikinci yarısında hem satış hem de satış sonrası hizmet kapasitesini artıracak.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.