Ford’un elektrikli ticarisi Türkiye’de satışa çıktı

0

 

Ford’un elektrikli ticarisi Türkiye’de satışa çıktı

Ford’un en yeni ticari üyesi Ford E-Transit devletimizde satışa çıkıyor. Ford E-Transit, 68 kWh kullanabilir batarya kapasitesinin yanı sıra, WLTP ile 315 km’ye varan menziliyle günlük averaj sürüşlerinin 3 katı mesafeyi vadediyor. E-Transit, daha düşük bakım giderleri yardımıyla de servis maliyetlerinde dizel modellere gore ortalama yüzde 40 daha çok tutum sağlıyor. Hem AC hem de DC Süratli şarj özelliğine haiz E-Transit, ortalama 8,2 saatte yüzde 100 şarj olabiliyor, 115 kW DC Süratli şarj özelliği ile de 34 dakika içinde yüzde 15’ten yüzde 80’e kadar şarj gerçekleştirebiliyor. Ford’un Avrupa’da hafifçe ticari araçlar için ilk kez sunmuş olduğu ‘Pro Power Onboard’ özelliği ilk tam elektrikli E-Transit’i 2.3 kw’a kadar bir mobil jeneratöre dönüştürüyor. Böylece, müşterilerin iş mekanlarında ve sürüş esnasında vasıta gereçlerini kullanmaya devam etmelerine ve şarj etmelerine destek oluyor.

 

269 beygirlik elektrikli

Türkiye fiyatı 1.1 milyon TL’den süregelen E-Transit, van modelleri için 1.616 kilogram ve kamyonet modelleri için 1.967 kilogram’a varan yük kapasitesi sunmaya devam ediyor. Maksimum 198 kW (269PS) ve 430 Nm tork güç sunan elektrikli motoru ile E-Transit, Avrupa’da satışa sunulan en kuvvetli tam elektrikli ticari vasıta unvanıyla öne çıkıyor. Araçla beraber Ford Pro’yu da tanıtan sektör yetkililerinden Özgür Yücetürk,”Bütünsel bir satın alan deneyimi inisiyatifi olan Ford Pro iş modelimizi de ülkemiz tüketicisine sunmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bağlantılı teknolojilere ve kullanıcı odaklı tasarımlara haiz olan yeni nesil araçlarımız da, Ford Pro Hizmetlerinin gerçekleşmesi aşamasında mühim bir itici güç olacak. Ticari vasıta profesyonellerinin daha tasarruflu ve daha üretken iş yapış biçimine erişmesi yolunda Ford Pro tesirini net şekilde görebilecekler” dedi.

2023’te starta alacak

Ustalaşmış ticari vasıta müşterilerinin tüm gereksinimlerini tek bir noktadan karşılayacak olan Ford Pro iş modeli insiyatifi, bu kapsamda ticari araçlar için yazılım, şarj, servis ve finansman hizmetlerini bir arada sunuyor. Böylelikle Ford Pro, devamlı açık bir hizmet noktası olarak ticari müşterilerin hem günümüzde hem de gelecekteki verimlilik ve üretkenliklerini daha da artırmalarını desteklemeyi amaçlıyor. Ford Pro, araçlara ek olarak şarj, yazılım, finansman ve servis şeklinde tam entegre ve dijital öncelikli çözümleri tek noktadan sunacak. Hizmet 2023’ten itibaren start alacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.