Ford, Tourneo Connect’i yeniledi – Otomobil Haberleri

0

Ford’un yeni Tourneo Connect modeli bu ay itibarıyla Türkiye pazarında satışa çıkıyor. Yeni Tourneo Connect esnek iç mekânı, tüm aileye kafi gelecek beş kişilik koltuk kapasitesi ile yoğun günlük rutinlerde ideal çözümü sunmayı hedefliyor. Dijital sürücü kabini teknolojileri ve sürücü yardım sistemleri yeni Tourneo Connect’in konforlu ve kolay sürülebilir hale getirilmesine destek oluyor. Yeni Tourneo Connect’te ilk kez görücüye çıkan özellikler içinde, itimatı artıran dört tekerlekten çekiş sistemi de var; bu özellik, sınıfında önder verimlilik performansı yaratmak için genişletilen dizel güç aktarma organları yelpazesinin bir parçası.

Esnek, ergonomik kabin

Tamamen yenilenen Tourneo Connect, daha çok pratiklik ve rahatlık sunuyor. İkinci koltuk sıraları kullanılmadığında, iş yada spor ekipmanları için daha ferah bir yük alanı yaratmak için katlanabiliyor, yatırılabiliyor yada çıkarılabiliyor. Ön yolcu koltuğu; uzunluğu 3 metreye kadar olan kano, yassı ambalajlı mobilyalar yada kereste benzer biçimde malzemelerin vasıta içinde güvenle taşınabilmesi için katlanarak yatırılabiliyor.Yeni iç mekân, Tourneo Connect müşterilerinin sevdikleri pratiklikten ödün vermeksizin kabin içi konforu artırıyor. Aracın her iki tarafındaki kayan büyük yan kapılar, alışılagelmiş kapıların tam olarak açılamadığı dar alanlarda, evlatların ve yaşlı yolcuların araca girip çıkmasına destek oluyor. Rahatlık, bolca sayıdaki bardak tutucu, depolama gözü ve şarj yuvası ile daha da geliştirilirken panoramik cam tavan ve çift alanlı iklim kontrolü de uzun yolculuklarda kabinin havadar ve daha konforlu olmasına destek oluyor.

Motor seçenekleri

Benzin ve dizel motorlardan oluşan kapsamlı güç aktarım organları yelpazesinin de 5,1 /100km’den başlamış olan beklenen yakıt tüketimi ve 133 g/km’den başlamış olan CO2 emisyonları ile yeni Tourneo Connect’e sınıfının lideri verimlilik sağlaması umut ediliyor.Dört silindirli turbo şarjlı motor yelpazesinde, bir tane 114 PS ve 220 Nm tork üreten 1,5 litre EcoBoost benzinli motor ve 122 PS ve 320 Nm tork ya da 102 PS ve 280 Nm tork üreten iki tane EcoBlue dizel motor1 da bulunuyor. (Benzinli motorun ve 102 PS dizel motorun önümüzdeki dönemde devreye alınması planlanıyor). Otomatik Start-Stop teknolojisi, optimize edilmiş verimlilik için ürün yelpazesinde standart. Yedi vitesli PowerShift çift kavramalı otomatik şanzıman, süratli ve yumuşak vites geçişleri yardımıyla otomatik şanzımanın konforuna ve rahatlığına rakip bir performans sağlıyor.Dört tekerlekten çekiş, 2.0-litre 122 PS EcoBlue dizel motor ve altı vitesli manuel şanzıman ile donatılan modellerde iç alandan yada yükleme yüksekliğinden ödün verilmiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.