Ford Otosan’dan 3 firmaya yatırım

0

Ford Otosan, toplam 10 farklı girişimden Bluedot, Deepenai ve Delivers.AI’yi destekleme kararı aldı. Elektrikli araç sürücülerini ve şarj istasyonlarını finansal teknolojilerle buluşturan akıllı mobilite çözümleri platformu Bluedot, 2022’ye ek olarak 2021’de ilk kez Driventure’dan yatırım aldı.

Bu platform sayesinde sürücüler, araçlarını şarj ederken Bluedot kullanıcılarına özel indirimlerle restoran, bar ve spor salonu gibi birçok olanaktan yararlanabiliyor. Elektrikli araç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak için dünyada bir ilk olan ABD’deki elektrikli otomobil kullanıcılarına özel Bluedot Debit Card’ı hayata geçiren platform, harcamaları yönetme ve kolayca ödeme yapma olanağı sunuyor. 2023 yılında hizmetlerini filoları da içerecek şekilde genişletmeye odaklanan Bluedot, Ford Otosan’ın elektrikli araç müşterileri için akıllı mobilite çözümü olarak stratejik fırsatlar sunacak.

otonom araç çalışmaları

Yatırımın yapıldığı Deepenai, Ford Otosan’ın aktif olarak kullandığı kalibrasyon araçlarının yanı sıra, otonom araçlar için bilgisayarlı görü eğitimlerini hızlandıracak çoklu sensör veri etiketleme araçları ve hizmetleri sunmaktadır. Ford Otosan’ın 2022 yılında yatırım yaptığı bir diğer şirket de teslimat teknolojisi girişimi olan Delivers.AI idi.

Bu girişim; Otonom robotik dağıtım ağı ile online sipariş platformlarına, paket şirketlerine, e-ticaret şirketlerine, restoran zincirlerine ve süpermarketlere yeni nesil teslimat hizmeti sunmaktadır. Son tüketiciler, sipariş platformları aracılığıyla Delivers.AI otonom robotları ile posta, yiyecek ve gıda ürünlerini alıyor. Ford Otosan, Delivers.AI ile gelecekte uç nokta teslim hizmetleri sunarak müşterilerine çok modelli bir taşımacılık seçeneği sunmayı hedefliyor. Test ve fizibilite ölçümleri için hazırlıklar şu anda Delivers.AI ile devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.