Ford Mach-E Türkiyeye geldi – Otomobil Haberleri

0Ford’un efsanevi Mustang ruhunu koruyarak %100 elektrikli ve sıfır emisyonlu sürüş sağlamak üzere sıfırdan geliştirdiği ilk seri üretim otomobili Mustang Mach-E, Türkiye’deki otomotiv tutkunlarının beğenisine sunuluyor. Ford’un yolcu segmentindeki ilk elektrikli aracı olan Mustang Mach-E, elektrifikasyon stratejisinin bir parçası olarak şirketin önümüzdeki dönemde sunacağı daha fazla premium EV’yi de tanıtıyor. Mach-E’nin tavsiye edilen başlangıç ​​fiyatı 3.588.600 TL.

Ford Mach-E Türkiye'ye Geldi

4 tekerlekten çekişli araç

Ford Türkiye İş Birimi Lideri Özgür Yücetürk, “Elektrikli Mustang Mach-E, sadece ikonik Mustang ruhunu korumakla kalmıyor, aynı zamanda şimdiye kadarki en ileri teknolojileri sıfır emisyonlu sürüş performansıyla birleştiriyor” dedi. Mantıklı, enerji tasarruflu ve çevre dostu bir güç kaynağına sahip Mustang ailesinin bu üyesi, 0-100 km/s hızlanmasını 5,1 saniyeye kadar çıkarabilen ve tek motorlu arkadan çekişli (RWD ) ve All- Tekerlek Tahrikli (AWD) sürüş seçenekleri Mustang Mach-E’nin gerçek beygir gücünü hızlı yanıt verme yeteneğiyle birleştiren Standart Menzil ve Genişletilmiş Menzil pil seçenekleri, endişeyi otonomiden uzaklaştırıyor ve sınıfının kurallarını yeniden yazıyor. Green NCAP derecelendirmelerinde temiz hava ve sera gazı emisyonu testlerinde en yüksek puanları alan Mustang Mach-E, iki şarj arasında 600 km’ye kadar Uluslararası Uyumlaştırılmış Hafif Araç Test Prosedürü (WLTP) elektrik menzili2 sağlıyor.

Geliştirilmiş ve verimli performans

Mustang Mach-E RWD modelleri, Standard Range batarya ile 269hp ve 0-100km/s hızlanma 6.1 saniyede, Uzatılmış Menzil batarya ile 294hp ve 6.2 saniye hızlanma sağlayan bir sonraki -100km/s hızlanmada sunulacak, her ikisi ile de 430Nm tork sunuyor. Mustang Mach-E AWD model motorlar, 269hp ve 5.6 saniyede 0-100km/s hızlanma menzili ile pil standardı (Standard Range) önümüzdeki dönemde sunulacak Uzatılmış menzilli pili (Extended Range) ile 351 HP ve hızlanma sunuyor. 10’dan 100 km/sa hıza 5,1 saniyede ve her iki motorda 580 Nm torka sahip. Enerji tasarruflu aktarma organları, Mustang Mach-E RWD modelleri için 600 km’ye kadar ve Mustang Mach-E AWD modelleri için 550 km’ye kadar Uluslararası Uyumlaştırılmış Hafif Araç Test Prosedürü (WLTP) elektrikli sürüş menzili sunar. Ford Mustang Mach-E’yi şarj etmek hızlı ve kolaydır. Ford, evde şarjı daha hızlı, daha akıllı ve daha kolay hale getirmek için Mustang Mach-E müşterilerine isteğe bağlı bir Ford Connected Wallbox sunuyor. 7,4 kW ve 11 kW versiyonları bulunan duvar tipi şarj cihazı, Mustang Mach-E bataryasını %10’dan %80’e 8-10 saatte, 7,4 kW ve 5,11 kW’ı ise 6-7 saatte şarj edebiliyor. aynı zamanda standarttır. Yüksek güçlü bir DC şarj cihazı kullanarak 150kW’a kadar şarj olan Mustang Mach-E Extended Range RWD (Extended Range Rear Drive) modeli, yaklaşık 10 dakikalık bir şarjla ortalama 119 km’ye kadar menzile ulaşabiliyor. Aynı şarj sistemi ile Mustang Mach-E Extended Range AWD (Extended Range All-Wheel Drive) modeli, yaklaşık 10 dakikada ortalama 107km şarj elde edebiliyor. Hem RWD (arkadan çekişli) hem de AWD (dört tekerlekten çekişli) Extended Range modelleri, şarj düzeylerini 45 dakikada %10’dan %80’e çıkarabilir 7 . Mevcut Standard Range modellerinde bu süre 38 dakikaya düşürülmüştür.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.