Evoke elektrikli motosiklet Türkiye'de – Otomobil Haberleri

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

EVOKE motosikletleri, uzatma kablosuyla duvardan veya elektrik şebekesinden herhangi bir yerden hızlı şarj etme olanağına sahiptir. Tek şarjla ortalama 250 km menzile sahip olan URBAN Classic modeli, yüksek ivmelenme, hız, çeviklik ve konfor özellikleriyle Türkiye'de türünün tek örneği olma özelliğini taşıyor.

Kalıcı elektrik motoruyla otomatik şanzıman konforuyla sürüş yaparken, geri vites ile manevra kabiliyeti ve performans açısından kullanıcılar için önemli bir seçenek olacaktır. EVOKE'un tarihi 2016 yılına dayanmaktadır. Bir motosiklet için çok uzun bir tarih olmayabilir. marka ama elektrikli motosiklet söz konusu olduğunda bu türün lideri ZERO'dan sonra gelen ilk marka. Marka, ürünlerini İstanbul'da düzenlenecek Motobike 2024 fuarında sergileyecek.

İki ülkede üretiliyor

Kanadalı Nathan ve Alman Sebastian tarafından kurulan EVOKE motosikletleri Amerika Birleşik Devletleri ve Çin'de üretiliyor. Şu anda 30'a yakın ülkeye ihracat yapan EVOKE, özellikle ABD merkezli ZERO markasından sonra dünyanın en çok satan elektrikli motosikleti olarak biliniyor. Elektrikli motosikletlerin yaklaşık 10 yıllık bir geçmişi var. EVOKE markasının kurucu ortağı Sebastian şunları söyledi: “Referans alınabilecek hiçbir rekabetin olmadığı bir dönemde bu temaya yatırım yapmaya karar verdik.

Ortağım Nathan ve ben her gün motosiklete binen insanlarız. İlk tercihimiz İtalyan nude tarzını benimseyip tüm birikimimizi bu projeye yatırmaktı. 2018 yılında ilk motosikletlerimizi üretmeye başladık. Salgın başlamadan önce 20’ye yakın ülkeye ihracata başlamıştık. Salgın projelerimizin ilerlemesini önemli ölçüde yavaşlattı ancak 2022 ortalarından itibaren yeniden yeni pazarlara açılma yönünde adımlar atmaya başladık. 2021 yılı sonunda ZFB ile Türkiye pazarında çalışmak üzere görüşmelere başladık. “Görüşmelerimiz bize sadece Türkiye için değil Avrupa kıtası için de önemli işbirliklerinin potansiyelini hayata geçirme heyecanı verdi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir