Enyaq RS buzda rekor kırdı

0

Enyaq RS iV SUV ile araç kategorisinde “Buz üzerinde en uzun sürekli drift” ve “Elektrikli araçla buz üzerinde en uzun sürekli drift” rekorlarını kırdı.

Guinness Dünya Rekorları tarafından onaylanan bu denemeler, otomobil yazarı Richard Meaden tarafından İsveç, Östersund yakınlarındaki donmuş Stortjärnen Gölü üzerinde 188.496 metrelik dairesel bir pistte gerçekleştirildi. Skoda’nın Stortjärnen Gölü’ndeki ilk rekoru, buz üzerinde kesintisiz en uzun yolculuktu. Škoda Enyaq RS iV SUV ile 15 dakikadan fazla ve 7.351 km’de kontrollü vites geçişleri gerçekleştirildi. Meaden’in önceki rekoru 2022’de 6.231 km idi. İlk rekorun ardından Škoda Enyaq RS iV SUV, elektrikli araç kategorisinde ICE’de en uzun kesintisiz rekor oldu.

Kayıtlı

Guinness Dünya Rekorları hakemi ve uluslararası drift jürisi David Kalas’ın gözetiminde, birkaç lastik testinin ardından dördüncü gününde rekor kırıldı. Mükemmel drift elde etmek için sıfırın altındaki sıcaklıklarda beş gün boyunca toplam 18 saat drift yapmak gerekti. Elektrikli SUV Enyaq RS iV ise zorlu koşullarda yüksek performansı ve dayanıklılığıyla 38 drift turunu 15 dakika 58 saniye gibi rekor bir sürede tamamladı. Maksimum 48,69 km/s hıza ulaşan araç, en yavaş noktasında 31,64 km/s hıza ulaştı. Kayıt için kullanılan üretim aracına 20 inç jantlar takıldı. Daha iyi çekiş ve direksiyon tepkisi için önde 600 5 mm saplama ve arkada 300 2 mm saplama kullanılmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.