“En güçlü Porsche” tanıtıldı: 1.092 beygir gücündeki Taycan Turbo GT

Porsche, elektrikli Taycan ailesine 2 versiyonlu Turbo GT modelini ekledi. 1092 beygir gücüne kadar güç sağlayan bu araç, şimdiye kadar üretilen en güçlü Porsche'ydi.

Porsche, geçtiğimiz aylarda elektrikli Taycan modelini yeniledi. Yeni tanımla birlikte Taycan ailesine iki yeni versiyon daha eklendi.
Porsche Taycan Turbo GT adı verilen yeni modelin bugüne kadarki en güçlü Porsche olduğu iddia ediliyor.
Taycan GT, standart ve Weissach olmak üzere iki versiyonla sunuluyor. Weissach versiyonundaki en büyük fark arka kanattır.
1092 beygir güç üretebilen aracın Standart modeli 0'dan 100'e 2,3 saniyede çıkarken Weissach versiyonu ise 0'dan 100'e 2,2 saniyede çıkıyor. Modellerin 0'dan 200 saniyeye hızlanması sırasıyla 6,6 ve 6,4 saniyedir.
Çift motorla çalışan Turbo GT, 777 beygir güç üretiyor. Bu güç, Kalkış Kontrolü ile 1033 beygir gücüne, “overboost” fonksiyonu ile ise 2 saniye süreyle 1108 beygir gücüne çıkarılabiliyor. Modelin tork değeri 1340 Nm’dir.
WLTP ölçümlerine göre modellerin menzili 555 kilometre.
Porsche, aracın Weissach versiyonunun Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Weathertech Raceway Laguna Seca pistinde rekor kırdığını duyurdu. 23 Şubat'ta Lars Kern'in kullandığı araç, parkurun turunu 1 dakika 27 saniyede, saniyenin binde 83'ünde tamamladı. Bu tur süresi, pistteki tüm elektrikli otomobillerden daha hızlı olduğunu kanıtlıyor. Ayrıca Almanya'nın ünlü Nürburing pistindeki 7:07.55'lik tur süresi, en büyük rakibi Model S Plaid'den 18 saniye daha hızlı. Bu tur süresi, benzinli veya elektrik gücünden bağımsız olarak herhangi bir dört kapılı aracınkinden daha iyidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir