Elektrikli ve hibrit araçlara uyumlu yerli lastik üretimi

genişletmek

KAYNAKMehmet Ali Kantarcı

Lassa, yeni NextGen teknolojisiyle geliştirdiği, elektrikli ve hibrit araçlarla da uyumlu, devrim niteliğindeki yeni lastiği REVOLA'yı pazara sundu. REVOLA, Brisa mühendislerinin derin bilgi birikimi ve araştırma-geliştirme çalışmaları sonucunda çevik ve hızlı bir yaklaşımla gelişen, hızla gelişen elektrikli araç pazarının tüm ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak bir ürün olarak öne çıkıyor. Pazara sunduğu her ürünle beklentileri bir adım öteye taşıyan Lassa, akıllı teknolojilerle güçlendirdiği araştırma-geliştirme ve üretim kabiliyetini yeni lastikleriyle ortaya koyuyor.

Sektörde önemli gelişme

Brisa Pazarlama ve Uluslararası Pazarlar Genel Müdür Yardımcısı Evren Güzel, devrim niteliğindeki REVOLA ile sektörde bir ilke imza attıklarını vurgulayarak şunları ekledi; “Otomotiv sektörünün geleceğine baktığımızda bağlantılı araçlar, otonom araçlar ve elektrifikasyonun ön plana çıktığını, 2030 yılına kadar bu dönüşümün yaygınlaşmasını, 2050 yılına kadar da tüm süreçlerin bu anlamda entegre olmasını bekliyoruz. Elektrikli ve hibrit araçların hızla gelişmesi ve sayısının artması Pazarın büyüklüğünü de göz önünde bulundurarak Lassa markamızla pazara sunduğumuz her ürünün elektrikli ve hibrit araçlarla da uyumlu olmasını hedefliyoruz.

Lassa Revola ile çok iyi başladık. Araştırma ve geliştirme ekibimizin çevik çalışmasıyla ortaya çıkan yeni NextGen teknolojisi sayesinde devrim niteliğinde bir ürün yarattık; “Ayrıca yarım asırlık Lassa markamızla Türkiye’de üretilen elektrikli ve hibrit araçlara uyumlu ilk yerli lastiği pazara sunmanın gururunu yaşıyoruz.”
Lassa'nın yolcu konforu segmentinde devrim niteliğindeki ürünü REVOLA; Kalite, güvenlik, performanstan ödün vermeyen, sürdürülebilirliğe katkı sağlayan NextGen teknolojisi ile geliştirildi. Bu teknoloji sayesinde lastik ağırlığında %20'ye kadar azalma sağlanırken, CO2 emisyonları da önemli ölçüde azaltılıyor. Düşük yuvarlanma direnci sayesinde yakıt/enerji verimliliği de sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir