Elektrikli ticari MAXUS Türkiye pazarına girdi

0

Doğan Trend Otomotiv, dünyanın üçüncü büyük elektrikli araç üreticisi SAIC’in bir parçası olan MAXUS’un distribütörü oldu. MAXUS işareti ile yazacaktır. Kökleri 127 yıl öncesine dayanan İngiliz markası MAXUS, şehir içi kullanımda 371 km menzil sunan e-Deliver 3 modeliyle 989 bin TL’ye Türkiye pazarına girdi. Uzman isim, “Doğan Trend olarak müşterilerimizin beklentilerini ve geleneksel trendleri her zaman takip ediyoruz. Şehir içi lojistiğe olan ihtiyacın artmasıyla birlikte müşterilerimizin beklentileri de hızla değişmeye başladı. Yoğun trafikte çok daha ucuz olan ve arızalanma ihtimali neredeyse sıfıra inen elektrikli araçların çok büyük bir fırsat penceresi açtığını gördük. Bu vesileyle elektriğin bereketini ticari müşterilerimizin hizmetine sunmaya karar verdik.

8 yıl garanti

8 yıl 160 bin kilometre pil garantisiyle satışa sunulan e-Deliver 3’ün 5 yılda 390 bin liranın üzerinde işletme maliyeti avantajı sağlayacağını belirten Doğan Trend Uzman, “%100 elektrikli 2 europallet yük kapasiteli e-Deliver 3 gibi bir ürüne piyasada büyük talep var. İçten yanmalı motorlu modellere göre kısa sürede ekonomik avantaj sunarak işletmelerin ve bireylerin karbon ayak izini sıfıra indirir. MAXUS markası KOBİ’lerin, filoların ve e-ticaret şirketlerinin sürdürülebilirlik hedeflerine önemli katkı sağlayacaktır. Avrupa’daki satış başarısıyla dikkat çeken ve farklı platformlarda defalarca “En İyi Elektrikli Van” seçilen MAXUS eDeliver 3, 2022’de İngiltere’de en çok satan ikinci elektrikli hafif ticari model olarak da öne çıkıyor.

90kW (122hp) güç ve 255Nm tork üreten elektrik motoru, 50.23kWh pil ile destekleniyor. Aşırı hava koşullarına dayanıklı gelişmiş pil teknolojisi, yoğun enerji, yüksek güç, ağırlık tasarrufu, uzun süreli kullanım ve güvenlik gibi avantajlara sahiptir. Araç, WLTP düzenlemelerine göre 238 km karışık menzile sahip.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.