Elektrikli ticari E-Transit yollarda – Otomobil Haberleri

0

Ford Otosan’ın, batarya montajı dahil elektrik enerjisinin tamamını yüzde 100 yenilenebilir kaynaklardan elde eden Gölcük Fabrikası’nda ürettiği Türkiye’nin ilk tam elektrikli hafifçe ticari aracı E-Transit’in filo satışları başladı.Ford Türkiye İş Birimi Lideri Özgür Yücetürk, “Kocaeli fabrikalarımızda ürettiğimiz Türkiye’nin ilk elektrikli ticari aracı Ford E-Transit ile müşterilerimizin operasyonlarına destek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bizim için filo müşterilerimizin verimini çoğaltmak, iş ortaklarımızla beraber kıymet yarattığımız uzun vadeli iş birlikleri oluşturmak fazlaca kıymetli. Mühendislik ve Ar-Ge becerilerimizle paydaşlarımızın gereksinimlerine cevap veren yenilikçi ürün ve teknolojileri geliştirmeye devam edeceğiz. Ticaretin geleceğine yön vermeyi sürdüreceğiz” dedi.

8 saatte şarjlanıyor

Ford Otosan’ın elektrifikasyon yolculuğunda mühim bir adım olan Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın en kuvvetli tam elektrikli ticari aracı E-Transit, dayanıklılık ve fonksiyonellikten taviz vermeden, sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmaya destek olmak için hususi olarak tasarlandı.Sınıfının en güçlüsü olan arkadan çekişli motoruyla acele hızlanma elde eden Ford E-Transit, 135 kW ve 198 kW güç üreten elektrikli motor seçeneklerine ve 15.1 metreküpe varan yükleme alanına haiz.

E-Transit’te hem AC hem de DC süratli şarj özelliği bulunuyor. Böylece AC şarj ile ortalama 8,2 saatte yüzde 100 şarj olabilirken 115 kW DC Süratli şarj özelliği ile de 34 dakika içinde yüzde 15’ten yüzde 80’e kadar şarj gerçekleştirebiliyor. Kapsamlı sürücü destek sistemleri paketiyle bağımsız vasıta güvenlik değerlendirme kuruluşu Euro NCAP tarafınca ticari araçlar alanında Altın Ödüle layık bulunan Ford E-Transit’in sunmuş olduğu sürücü destek teknolojileri içinde Yaya Idrak etme özellikli Çarpışma Önleme Yardımı, Trafik Levha Tanıma özellikli Akıllı Adaptif Hız Kontrolü, Şerit Takip Uyarılı ve Yardımlı Kör Nokta Data Sistemi, 360 aşama kamera ve Geri Manevra Fren Desteği yer ediniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.