Elektrikli kamyon dönüşümü başlıyor – Otomobil Haberleri

0

Türkiye pazarında ağır hizmet tipi ve tamamen elektrikli dört yeni kamyon modelinin satışına başlamış olacak olan Volvo Trucks, karayolu ağır yük taşımacılığında elektrikli araçlara geçişi hızlandırmayı hedefliyor. Tüketicilerin karbonsuzlaştırma ve daha çevreci nakliye seçeneklerini tercih etmeleri ve iklim hedeflerini dikkate alan Volvo Trucks, satışa sunmuş olduğu dört yeni elektrikli kamyon modeliyle Türkiye yollarındaki dönüşümün öncüsü etmeyi hedefliyor.

4 ayrı model

Türkiye pazarında satışa sunulacak dört değişik elektrikli Volvo kamyon modeli bulunuyor. Volvo FH Electric, şehirler arası taşımacılık için geliştirilen sessiz ve sıfır emisyona haiz bir ağır yük kamyonu. Bu tam elektrikli kamyon, 35. yaşını kutlayan FH modelinin gelecekteki temsilcisi olarak görülüyor. FM Electric, işlevselliği, geniş görüş açısı ve manevra kabiliyeti ile bölgesel taşımacılık ve kent içi taşımacılık için çevreci, sessiz ve ekonomik bir çözüm sunuyor. Volvo FMX Electric, kentsel inşaat projeleri için sıfır emisyona haiz, sessiz fakat oldukca kuvvetli ve sağlam bir iş kamyonu olarak hizmet veriyor. FL/FE Electric modelleri ise esneklik, güvenlik ve manevra kabiliyeti gerektiren kent içi taşımacılık gereksinimlerine ekonomik, güvenli ve çevreci çözümler sunuyor.

Türkiye yollarında elektrikli kamyon

Temsa İş Makinaları Direktörü Kıvanç Kızılkaya, Volvo Trucks olarak taşımacılık sektörünün şimdiye kadarki en büyük dönüşümüne öncülük etmenin gururunu yaşadıklarını söylemiş oldu. Kızılkaya “Volvo Trucks olarak insan hayatına verdiğimiz değerle tanınan bir markayız. Son yarım asırda bu kıymetli gösterime çevreyi de dahil ederek; hem iklim hem organik kaynaklar hem de insanlık için sürdürülebilir teknolojiler geliştirmeye odaklandık. Gelecek için belirlediğimiz hedef ise ‘Sıfır Emisyon’. 2040 yılına ulaştığımızda Volvo Trucks markasını taşıyan tüm araçların yollarda sıfır emisyonla hareket etmesini öngörüyoruz. Bizi bu sürdürülebilirlik hedefimize taşıyacak en mühim adım elektromobilite olacak” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.