Elektrikli BMW iX1 yollara çıkıyor

0

Üçüncü nesli ile daha büyük bir tasarıma sahip olan yeni BMW iX1 xDrive30; Elektrikli mobiliteyi vurgulayan mavi detayları, 20 inçe varan jant seçenekleri ve X şeklindeki gövde hatları ile farklılaşıyor.Uyarlanabilir LED farları, BMW’nin imza tasarımı olan böbrek ızgaraları ve gövdenin her yerindeki dikey çizgileri ile Yeni BMW iX1 xDrive30; X modellerinin maceracı ruhu, SAV konumuyla destekleniyor. Aracın ön sipariş dönemi başladı.

Dört tekerlekten çekiş sunuluyor

Tamamen elektrikli BMW modelleri arasında premium kompakt sınıfta sunulan ilk dört tekerlekten çekiş sistemine sahip model olan yeni BMW iX1 xDrive30, 313 beygir güç ve 494 Nm tork ile dikkat çekiyor. Bu teknik veriler ışığında, yeni BMW iX1 xDrive30 yalnızca 5,6 saniyede 0’dan 100 km/s hıza çıkabilir. Beşinci nesil eDrive altyapısına sahip yeni BMW iX1 xDrive30, otomobilin zeminine yerleştirilmiş yüksek voltajlı bir batarya ve yüksek verimli şarj teknolojisi içerir. Böylece yeni BMW iX1 xDrive30 tam şarjla 440 km’ye kadar menzil sunuyor. 130 kW DC şarj gücü ile 29 dakikada %80 pil şarjına ulaşabilen araç, sadece 10 dakikalık şarj ile 120 km menzile sahip.

Plug-in hibrit

BMW’nin “Seçimin Gücü” yaklaşımı doğrultusunda, tamamen elektrikli Yeni BMW iX1 xDrive30 modeline ek olarak, 88 km’ye kadar tamamen elektrikli sürüş menzili ve 326 motor gücü sunan X1 xDrive30e modeli hp, önümüzdeki günlerde ön rezervasyona açılacak. Dört tekerlekten çekiş altyapısına sahip BMW X1 xDrive30e modeli, Plug-in Hybrid motoru sayesinde ortalama 1-0,7 lt/100km yakıt tüketimi sunarken, Profesyonel Sürüş Asistanı ve Park Asistanı Plus gibi donanımları standart olarak sunuyor. üstün performans ve verimli sürüşü birleştiriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.