Elektrikli araçta süspansiyon bir numaralı konu

0

Ağır piller nedeniyle elektrikli otomobillerde üstün süspansiyon sistemlerinin kullanılması gerekeceği iddia ediliyor. Uzmanlara göre, “asılı” yolcular düz olmayan yüzeylerden, köşelerden vb. kaçınabilir. Yalıtmak için hareket eden tüm araçlar için bir zorunluluktur. Eibach Group Yönetim Kurulu Başkanı Willfried Eibach, konvansiyonel motorlu araçlarda yıllardır var olan süspansiyon sistemlerinin “elektrik motorunun” kullanıma girmesiyle dönüşeceğini söyledi.

Her araç için gerekli süspansiyon

Hangi tür motora sahip olursa olsun tüm araçlar için süspansiyona ihtiyaç duyulacağını kaydeden Eibach, şunları söyledi:
“Elektrikli araçlara yönelik güçlü eğilimle birlikte, bazı parçalar içten yanmalı motorlara kaybedilecek. Örneğin soğutma, egzoz sistemi vb. Elektrikli araçlar aslında bizim için çok çekici çünkü ağır aküleri üstün süspansiyon gerektiriyor. Bunun ötesinde, askıya almalar 1 numaralı şey olacak. 1 arabanızı kişiselleştirmek için motor ayarı veya egzoz sistemi ile ortadan kalkacaktır.

Her sektöre hizmet

Otomotiv sektörünün en saygın markalarının süspansiyon ve yay konusunda OE partnerleri olduğunu belirterek, Eibach Aftermarket Performance Suspension, Aftermarket Spare Suspension, ERS Eibach Racing Springs alanlarında da faaliyet gösterdiklerini söyledi. Moto Cross Bisikletler için HDS Ağır Hizmet Süspansiyon ve Ön ve Amortisör yayları serilerinde de faaliyet gösterdiklerini belirten Eibach, bu segmentlerin birçoğunda lider olduklarını ve Türkiye’de Birlas Otomotiv ile ortaklık kurduklarını söyledi.

Pandemi sürecinde işler arttı

Eibach, pandemi döneminde birçok kişinin evde kalması ve araçlarında çalışması nedeniyle performans ürünlerinde patlama yaşandığını, 3 kıtadaki 4 üretim fabrikasının günlük teslimatlarda yoğun bir şekilde çalıştığını söyledi. Yaklaşık 1 milyon yay teslim ettiklerini kaydeden Eibach, zorlu günlerde rakiplerinden daha da güçlendiğini söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.