Ek MTVde detaylar neler?

0

Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi’nde takvim işliyor. Kahramanmaraş merkezli, 11 ili etkileyen depremlerin ardından bölgenin finansman ihtiyacının karşılanması için çıkarılan yasa ile bir defaya mahsus olmak üzere ek Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin, 2023 yılı ağustos ve kasım aylarında iki eşit taksitte ödenmesine yönelik düzenleme yapıldı.

CHP düzenlemeyi Anayasa Mahkemesi’ne taşıdı. Anayasa Mahkemesi “Motorlu Taşıtlar Vergisi alınmasını öngören yasal düzenlemenin iptali istemini” oy birliğiyle reddetti.

Peki ek Motorlu Taşıtlar Vergisi ödenmediği takdirde sürücüleri ne gibi yaptırımlar bekliyor?

Otomotiv sektörü temsilcisi Hakan Eryüksel bu soruya, “Her ay için yüzde iki buçuk gibi bir faiz uygulanacak. Artık herkes ödeyecek MTV’yi çünkü Anayasa Mahkemesi reddetti buna yönelik yapılan itirazı. Ödemeyenler ne olacak muayenesini yapamayacak, aracını yurt dışına çıkaramayacak buna rağmen vatandaş ödemezse vergi dairesi gerekli işlemi yapacak yazı gönderilecek ve 15 gün içinde ödemek zorunda olacaklar” şeklinde yanıt verdi.

Ek Motorlu Taşıtlar Vergisi’nde ödemeler e-devlet ve internet bankacılığı üzerinden yapılabiliyor.Ek MTV'de ikinci taksit kasım sonuna kadar ödenecek

Ek MTV’de ikinci taksit kasım sonuna kadar ödenecek


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom