Dacia’dan yeni elektrikli – Otomobil Haberleri

0

Spring Extreme 65 Türkiye’de 2023 yılının üçüncü çeyreğinde satışa sunulacak. Dacia, gelecek günlerde açılacak Brüksel Otomobil Fuarı’nda Spring’e outdoor hissi kazandıran, yeni Extreme donanımını sergileyecek. Extreme donanımı ilerleyen dönemlerde markanın dört ana modelinde (Spring, Sandero, Duster ve Jogger) de kullanıma sunulacak. Spring Extreme, tamamen yeni “Arduvaz Mavi” renk ve donanıma hususi tasarım öğeleriyle yollara çıkacak.Yeni donanımın tavan barlarında, yan aynalarda, jant göbeklerinde, bagaj kapağındaki Dacia logosunda ve aracın sis farlarının üstünde yer edinen dekoratif parçalarda Bakır Kahverengi kullanılıyor.

305 km menzil

Ön kapılarda ve kapı altı kaplamalarında yer edinen topografik tasarımların çevresinde, kapılar ile ön çamurluklar içinde Duster’ın kendine özgü şnorkel ekipmanına meydana getirilen bir gönderme bulunuyor. Aracın iç tasarımında ise kapı eşiklerinde ve ön kauçuk paspaslarında topografik desenler karşımıza çıkarken, ön kapı panellerinin belirli bölümleri haricinde havalandırma ızgaraları ve navigasyon ekranı çerçevesinde Bakır Kahverengi dekorlar bulunuyor.

Dacia, yeni Spring Extreme donanımı ile bununla beraber tamamen yeni ELECTRIC 65 motorun da (65hp/48kW) dünya prömiyerini yapıyor. Yalnızca Spring Extreme ile sunulan yeni motor, yeni ve benzersiz bir vites kutusu ile birleştiriliyor. Bu vites kutusu daha uzun bir menzil için daha yoğun enerji geri kazanımı sağlıyor ve daha iyi bir hızlanma performansı için tekerleklere iletilen torku artırıyor. Tamamen yeni ELECTRIC 65 motor ile Spring Extreme, WLTP averaj döngüsünde 220 km ve WLTP kent döngüsünde 305 km menzile ulaşabiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.