Dacia Jogger Türkiye’de yollara çıkıyor

0

Dacia Jogger Türkiye’de yollara çıkıyor

Geniş aileler ve kalabalık yaşamların ihtiyacına direkt yanıt vermeyi hedefleyen Jogger, bir Station Wagon’un uzunluğu, bir MPV’nin genişliği ve bir SUV’nin karakteri şeklinde özelliklerin hepsini bir arada barındırıyor. Jogger, 577 bin TL’den süregelen lansman fiyatlarıyla gelecek hafta başlangıcında satışa çıkacak. TCe 110 beygir benzinli ve ECO-G 100 beygir LPG’li olmak suretiyle iki değişik motor seçeneğiyle kombinlenmiş 6 ileri manuel şanzımanla gelen Jogger’ın, otomatik vitesli hibrit versiyonu ise 2023’ün ikinci çeyreğinde vatanımızda satışa sunulacak.

Iğdır’dan yola çıktı

Dacia Jogger’ın Türkiye lansmanı Iğdır’da 12 bin metrekarelik bir alana yayılan Tuzluca Mağaraları’nda yapılmış oldu. Renult Mais İletişim Direktörü Hasret Kılıçkaya aracın oldukça yönlü konseptine uygun bir tanıtım geliştirdiklerini belirterek Tuzmağarası içinde süregelen sürüşlerin Gökkuşağı Tepeleri, Aras Nehri kıyıları ve Ani Harabeleri’ni de kapsadığına dikkat çekti. MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Uygar da ,”Jogger,

Dacia ürün gamında uzun seneler süresince yer edinen Lodgy, Dokker ve Logan MCV modellerimizin beğenilmiş özelliklerini muhafaza ederken, markanın yeni kimliğini ve teknolojilerini de üstüne koyuyor. Yeni amblemimizde “D” ve “C” harflerinin şık çizgileri bir zincirin halkaları şeklinde birleşerek sağlamlığı ve sadeliğin yanı sıra, Dacia markası ile müşterinin (Customer) bağını simgeliyor” diye konuştu.

SUV proporsiyonlu tasarım

Dacia Jogger’ın dış tasarımına bakıldığında geniş ön ızgaradaki yeni logo tasarımı dikkat çekiyor. Yeni ambleme çift sıra şerit detaylar birlikte rol alıyor. Geniş çamurluklar köşelere kadar uzanırken, motor kaputu dinamik ve kaslı olarak şekillendirildi. Essential’dan süregelen baz donanım seviyesi, sırasıyla Expression ve Extreme olarak devam ediyor.Koltuklardaki kırmızı dikişler ve ön kapı panellerindeki dekoratif kaplamalar iç mekândaki havayı değiştiriyor. Extreme hususi versiyonu 2023 Ocak ayı itibarıyla Türkiye’deki yetkili satıcılarda yerini alacak.

Yakıt cimrisi vasıta

İlk bakışta yeni ‘DACIA’ logosunun yer almış olduğu aydınlatmalı kumandalara haiz direksiyon tasarımı öne çıkıyor. Gösterge panelindeki 3,5 inçlik TFT ekrandan sürüş detayları takip edilebiliyor. Jogger’ın iç mekandaki kalite algısını iyileştirmek için ön açık oturum süresince uzanan tekstil bir şerit bulunuyor. 4,55 m uzunluğu, 2,90 m’lik uzun aks mesafesi ve 1,78 m genişliği, Jogger’ı ferah ve fonksiyonel bir iç hacme kavuşturuyor. 1,63 m’lik yüksekliği yardımıyla omuz ve baş mesafesini artırarak konforlu bir seyahat imkânı sunuyor.

Jogger, TCe 110 bg ve TCe 100 bg ECO-G olmak suretiyle iki değişik motor tipiyle sunuluyor. Daha düşük ağırlık için alüminyum motor bloğu kullanılan yeni TCe 110 bg motor, üç silindirli ve direkt benzin enjeksiyonuna haiz. 6 ileri manuel şanzımanla kombinlenen en kuvvetli Jogger motoru TCe 110 bg, maksimum 200 Nm tork kıymeti sunarken, sürüş performansıyla düşük yakıt tüketimi ve karbon emisyonunu bir arada elde ediyor. 6 ileri manuel vitesle kombinlenen öteki motor olan TCe 100 bg ECO-G, LPG ve benzin depolarının birleşimiyle yakıt tasarrufunu yüzde 30’un üstüne çıkartırken 1.000 km’ye kadar çıkabilen bir menzil olanağı veriyor. Yapınak çıkışlı LPG sistemi yardımıyla karbon emisyonu azalırken, güvenlik ve güvenilirlik problemi ortadan kalkıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.