Dacia Extreme’ler haziranda gelecek – Araba Haberleri

0

Dacia, Brüksel’deki Avrupa Otomobil Fuarı’nda Spring modelinin Extreme donanımının özel bir önizlemesini sundu. Eşsiz görünümüyle fark yaratan ve outdoor ruhuna uygun Extreme donanım seviyesi, Spring ile birlikte Jogger ve Duster modellerinde kullanıcıların beğenisine sunulmaya başlandı. Yan ayna kapaklarında ve jant kapaklarında bakır-kahverengi dokunuşlar, bagajda bakır-kahverengi Dacia logosu, cotomoil ön kapılarda topografik olarak tasarlanmış şeritler, ön kapılar ile ön çamurluklar arasında Duster’ın imzası olan şnorkele bir gönderme var (Yay ve Koşucu ) .

İç tasarım değişti:

Extreme donanım seviyesinde (Jogger ve Duster) yeni bir gri kaplama türü olan MicroCloud, kapı panellerini ve koltukları (Jogger ve Duster) ve gösterge panelini (Jogger) kaplar. MicroCloud, iç öğeler (koltuklar ve diğer parçalar) için özel olarak geliştirilmiştir. Aşınmaya karşı dayanıklıdır, temizlemesi kolaydır, benzersiz kadifemsi bir görünüme ve dokunması hoş bir yüzeye sahiptir. Dacia Spring, Extreme donanıma sahip yepyeni ELECTRIC 65 motoru (65 HP / 48 kW) sunar. Bu motor yalnızca Spring Extreme ile mevcuttur. Yeni motor, tek bir şanzıman aracılığıyla tekerleklere aktarılan torku artırarak daha geniş menzil, daha iyi hızlanma ve hızlanma sağlıyor.

Özerklik 220km

Yeni ELECTRIC 65 motoru sayesinde Spring Extreme, WLTP karışık devrede 220 km’lik bir menzil sunuyor. İki tekerlekten çekiş ile çamurlu, karlı veya kaygan yüzeylerde sürüş yapmak zor olabilir. Dacia’nın akıllı Gelişmiş Çekiş Kontrolü çözümü, sürücüleri zor koşullarla başa çıkmada destekler ve daha fazla hareket özgürlüğü sunar.

Gelişmiş Yol Tutuş Kontrolü, Jogger’ın Extreme donanım seviyesinde standarttır. Orta konsoldaki bir düğme ile etkinleştirilir. Elektronik Stabilite Kontrolü (ESC) ayarlarını düzenleyerek tekerleklerin daha rahat dönmesini ve pürüzlü/zor yüzeylerde tutunmasını sağlar. Dacia’nın ikonik arazi aracı Duster, dört tekerlekten çekişle sunuluyor ve piyasadaki en güvenilir SUV’lardan biri olmaya devam ediyor.

Gizli uyku paketi

Bagaj kapağı kapatıldığında paket gizlenir ve Jogger normal bir 5 kişilik gibi görünür. Akıllı mühendislik sayesinde paket kurulsa bile (220 lt) her zaman depolama alanı sağlar. Logo kapağı kapatıldığında raf olarak da kullanılabilir. Arka kapılardaki kayar yatak sistemi 190cm x 130cm ebatlarında şilte içermektedir. Bu konfigürasyon en az 60 cm’lik bir baş mesafesi sunuyor.Uyku paketi, Türkiye’de Haziran ayından itibaren talep üzerine kullanıcıların kullanımına sunulacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.