Cumhurbaşkanı Erdoğan, Togg'un yeni T10F modelini inceledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Togg'un yeni T10F modelini inceledi. Erdoğan, gelecek yıl mart ayında satışa çıkması beklenen model hakkında bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) İkiz Kuleler'de düzenlenen 80. Genel Kuruluna katıldı. Genel Kurul'da konuşma yapan Erdoğan, daha sonra Togg'un yeni T10F modelini inceledi.
Otomobilin sürücü koltuğunda oturan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yetkililerden T10F hakkında bilgi aldı.
Togg'un Las Vegas'ta tanıttığı T10F modeli, tasarımıyla dikkat çekiyor. T10F'in Türkiye'nin en uzun menzilli elektrikli otomobillerinden biri olması bekleniyor. T10F, önümüzdeki yıl Mart veya Nisan aylarında önce Türkiye'de, ardından Avrupa'da satışa sunulacak.
Merak edilen konulardan biri de yeni otomobilin model isminin nasıl üretildiğiydi. Togg model isimlendirme sistemine baktığımızda model serisinin tamamlayıcısı olan “T” harfi Türkiye ve Togg kelimelerinin baş harflerini temsil etmektedir.
T harfinin hemen yanında yer alan “10” sayısı segment tanımlayıcı olarak C segmentini belirtir. T10'un yanındaki “F” harfi, gövde stilinin tamamlayıcısı olarak fastback kelimesinin ilk harfinden ilham alınarak tasarlandı. Böylece “T10F” model adı ortaya çıktı.
Togg T10F, elektrikli otomobillerin en önemli bileşenlerinden biri olan ve tüketici tercihlerinde belirleyici olan otonomi konusunda pazara daha güçlü girdi. Yeni otomobilin sunduğu 600 kilometreye varan menzil, T10F'i Türkiye'nin en yüksek menzile sahip otomobillerinden biri haline getirdi.
T10F, üç farklı teknik ve iki farklı donanım özelliğiyle pazara çıkacak: RWD (standart arkadan çekişli), RWD (uzun menzilli arkadan çekişli) ve çift motorlu. 160 kW / 217 beygir güç ve 350 Nm tork üreten T10F, RWD (arkadan çekişli) ve iki farklı akü seçeneğiyle 350+ ve 600 kilometreye kadar menzile sahip olacak.
0'dan 100 kilometreye 4,6 saniyede hızlanan ve 700 Nm tork üreten T10F'in çift motorlu AWD (dört tekerlekten çekiş) versiyonu, 530 kilometreye kadar menzil sunmayı hedefliyor. Standart menzilli modelde 52,4 kWh batarya kapasitesi bulunurken, uzun menzilli modelde bu kapasite 88,5 kWh'ye çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir