Citroen Ami Buggy Türkiyede – Araba Haberleri

0Fransa, İtalya, İspanya, Belçika, Yunanistan, Portekiz, İngiltere, Fas ve Türkiye olmak üzere sadece 9 farklı ülke için sınırlı olarak 1.000 adet üretilen ve Türkiye için de 100 adet kontenjanı olan Citroën My Ami Buggy’nin, satın alanlara ağustos ayından itibaren teslim edilmeye başlanması planlanıyor.

My Ami Buggy, kapıları olmayan, açılır bir tavana sahip, asit sarısı detaylı hâkî renginde bir gövdeyle üretiliyor. Çamurluk kemerleri, ön ve arka tamponlar ile özgün altın jant kapakları gibi bir dizi dekoratif unsur da ona benzersiz, maceracı bir karakter kazandırıyor.

Citroen Ami Buggy Türkiye’de

Aksesuar da konabiliyor

Citroën My Ami Buggy ayrıca, yolcuları dış etkenlerden korumak için şeffaf kapaklar ve günlük küçük nesneleri saklamak için direksiyon simidinin ortasına yerleştirilen çıkarılabilir bir fermuarlı çanta gibi ek aksesuarlarla da donatılabiliyor.

Citroën Ami’nin Türkiye’ye sağladığı avantajlardan da bahseden Sektör temsilcilerinden Selen Alkım;

“0 Emisyon mobilite çözümleri arasında 2 tekerlekli araçlar ile otomobiller arasında önemli bir boşluğu doldurduğumuz Ami modelimize olan yoğun talep devam ediyor. Ami modelimizdeki satış başarımız ile Citroën globalin dikkatini çekerek hem ülkemizde elektrikli otomobillere olan pozitif yaklaşımı görmüş olduk hem de daha üst segmentlerde elektrikli araç sağlayabilmek için elimizi kuvvetlendirdik.

Farklı versiyonlarla zenginleştirdiğimiz Ami’nin şimdi de daha özgür ruhlu My Ami Buggy serisini satışa sunarak bu başarımızı yeni bir seviyeye taşıyoruz” dedi.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.