Çekme Belgesi Ne Demek? Çekme Belgesi Nasıl Alınır, Çekme Belgeli Neye Denir?

0

Şartların oluşması halinde belgenin iptali de talep edilir. Kişi dilediği zaman bu belgeyi iptal edip aracını kullanmaya başlayabilir. Tasarım belgesi için kişiler belirli belgeler hazırlayarak ilgili departmanlara başvururlar. Çekici sertifikası genellikle ağır hasarlı araçlar için verilir.

Çekme sertifikası ne anlama geliyor?

Çekici belgesi olan ve uzun süre yollarda olmayacak araçlar için alınan belge türlerinden biridir. Bu belge ağır hasarlı veya borcu olan araçlara verilir. Kişi şahsen başvurarak cayma belgesi alır. Bu belge aracın trafikten çekildiğini kanıtlar. Araç sahibi her zaman bu belgenin iptalini belgeyi aldığı kurumdan talep edebilir. Araç sirkülasyonu sürdürmeye hazır.

Çekici sertifikası nasıl alınır?

Çizim belgesi almak isteyenler, neden daha önce alacaklarını belirtirler. Belgeyi almak isteyenler gerekli belgeleri yetkili kurumlara teslim ederler. Hasarlı, kazalı araçlar veya sahibinin uzun süre yurt dışında kalacak olması bu belgeyi satın alma nedenleridir. Araç üzerinde herhangi bir borç bulunmamalıdır. Araçla ilgili tüm belgelerin vergi dairesinden alınması ve ruhsatla birlikte kuruma ibraz edilmesi gerekmektedir.

Çekme Sertifikası ne denir?

Çekme belgesi bulunan aracın dolaşımdan çekildiğini kanıtlayan belge türüdür. Uzun süre trafikte kalmayacak araçlar için verilir. Bu belge araç sahibinin kendisine başvurularak ilgili kurumlardan alınır. Belgenin geçerlilik süresi tamamen kişiye bağlıdır. Araç sahibi istediği zaman belgeyi iptal edebilir.

Cayma belgesini nereden ve hangi belgelerle alabilirim?

Trafik tescil müdürlüğü tarafından çekici belgesi ile alınır. Bu belge için kişi yazıp gerekçesini dilekçe ile bildirir. Aynı zamanda kontrol ofisine gönderilen evraklar da gerekli incelemeden geçirilerek sonucu iletilir. Çekici belgesi başvurusu, 2 adet başvuru işlem formu, vergi borcu olmadığına dair belge, araç sahibi kimliği ve ehliyet bu belge için gerekli belgelerdir.Fiat ikaz lambaları ve anlamları (ikaz lambaları ve Fiat araçlardaki ikaz lambaları)

Fiat ikaz lambaları ve anlamları (ikaz lambaları ve Fiat araçlardaki ikaz lambaları)
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.