BMW eDrive teknolojisini yenileyecek – Araba Haberleri

0

BMW Group, 2022’de araştırma ve geliştirme için 6,624 milyon Euro sağladı. Ar-Ge harcamalarının başında yeni modeller, NEUE KLASSE ve altıncı nesil eDrive teknolojileri geliyor. Bunlara ek olarak modellerin dijitalleşmesi ile otonom sürüşe de yatırımlar yapılmıştır. Sadece elektrikli otomobiller için tasarlanacak altyapı üzerine kurulacak NEUE KLASSE modelleri, BMW Group’un yeni tasarım dilinden batarya ve elektrifikasyon teknolojilerine, verimliliği artıran sürdürülebilir malzemelerden üretilen parçalardan ürün segmentlerine kadar birçok yönü etkileyecek. .

Fuarda göstermeyi planlıyoruz

BMW Group, Münih’teki IAA Mobility 2023 ticaret fuarında NEUE KLASSE yolundaki yeni adımları ve ayrıntıları hakkında konuşacağını duyurdu. NEUE KLASSE modellerinin üretimi 2025 yılında Macaristan’da başlayacak. 2026 yılından itibaren, 100 yılı aşkın bir geçmişe sahip Münih fabrikasının modernizasyonu ile NEUE KLASSE modelleri Münih’te de üretilecek. 2027 yılında bu yapılara San Luis Potosi Fabrikası eklenecek. BMW Group, tamamen elektrikli modelleri ürün yelpazesine entegre etmek ve yüksek voltajlı bir pil paketi oluşturmak için 800 milyon Euro yatırım yapıyor.

hidrojen yakıt hücresi

BMW Group, dünyadaki tüm pazarların önümüzdeki 10 yıl içinde tamamen elektrikli mobiliteye geçmek için gerekli koşullara sahip olmayacağını varsaymaktadır. Bu nedenle, CO₂’yi azaltmaya yardımcı olmak için bir dizi yüksek verimli geleneksel motor teknolojisine ihtiyaç duyulacağını söylüyor. BMW Group, sürdürülebilir bireysel mobilite için ek bir seçenek olarak hidrojen yakıt hücresi teknolojisinin geliştirilmesinde sürekli ilerleme kaydediyor. Önümüzdeki 10 yılın ikinci yarısından itibaren ihtiyaçlara ve pazar koşullarına bağlı olarak potansiyel üretim araçları için fırsatlar görüyor. 2023’ün ilk çeyreğinde BMW iX5 Hydrogen’in pilot versiyonları ilk kez uluslararası medya temsilcilerinin beğenisine sunuldu. Filo şu anda uluslararası olarak çeşitli hedef gruplar için gösteri ve test amaçlı olarak kullanılmaktadır. BMW iX5 Hydrogene, WLTP döngüsünde 504 km’lik bir menzil sunar.

Head-up display teknolojisinin geleceği

Las Vegas’ta düzenlenen CES fuarında zamansız teknolojileriyle dikkat çeken BMW Group’un en yeni ürünü BMW i Vision Dee’nin benzersiz özellikleri, BMW ürün yelpazesine yayılıyor. BMW i Vision Dee’nin ön camının tüm genişliği boyunca uzanan baş üstü ekranı ve camlardan yansıyan ve dış dünyayla iletişim kuran animasyonlar, NEUE KLASSE’ye bir bakış olarak kabul ediliyor. Bu özellikler NEUE KLASSE modellerinde “BMW Panaromic Vision” olarak sunulacak. Grup, Covid önlemleri, enflasyon ve yüksek faizler ile Çin’de yıl sonlarına doğru ortaya çıkan ve lojistiği doğrudan etkileyen ve sekteye uğrayan yarı iletken krizine rağmen 2022 yılını 2 milyon 399 bin 632 araç satışı ile kapattı. tedarik zinciri. Bu dönemde MINI ve Rolls-Royce satışları 298.943 adet olurken, BMW 2.100.689 adet aracı sahiplerine kavuşturdu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.