AYM kararını verdi! Ek MTV iptal mi olacak? Son dakika Ek MTV haberleri

0


Araç sahiplerinin merakla beklediği karar için gözler bu hafta AYM’deydi. Anayasa Mahkemesi ek Motorlu Taşıtlar Vergisi ile ilgili kararını açıkladı. Mahkemeden çıkan karar sonrasında MTV ödemeleri ile ilgili durum da netleşmiş oldu.

EK MTV İPTAL Mİ?

Anayasa Mahkemesi, motorlu taşıtlardan ek vergi alınmasını öngören düzenlemenin iptali istemini bugün esastan görüştü. Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne CHP itiraz etmiş, kararın iptali için Anayasa Mahkemesi’ne başvurmuştu. Anayasa Mahkemesi motorlu taşıtlardan ek vergi alınmasını öngören düzenlemenin hem iptali hem de yürürlüğünün durdurulmasına ilişkin başvuruyu inceledi. Dosyayı 28 Eylül Perşembe günü esastan görüşmeye karar veren mahkeme, iptal istemini de karara bağladı. Düzenleme ile 2023 yılında bir defaya mahsus olmak üzere getirilen ek Motorlu Taşıtlar Vergisi’nde ödemelerin ağustos ve kasım ayları olmak üzere iki taksit halinde ödenmesi kararlaştırılmıştı. Ek MTV’de ilk taksit döneminde yaklaşık 13,2 milyar lirayla hedeflenen tahsilatın yüzde 87’si gerçekleşti. AYM kararını verdi ve CHP’nin ek MTV başvurusunu reddetti. Oy birliği ile alınan kararda ek MTV’ye onay çıktı.

AYM kararını verdi Ek MTV iptal mi olacak Son dakika Ek MTV haberleri…İşte Vergisiz bilgisayar modelleri! En ucuz bilgisayarlar! Üniversite öğrencilerine vergisiz bilgisayar desteği hangi modellerde geçerli?

İşte Vergisiz bilgisayar modelleri! En ucuz bilgisayarlar! Üniversite öğrencilerine vergisiz bilgisayar desteği hangi modellerde geçerli?


 

 

 

 

 


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom