Avrupa’da 2050’de karbon nötr olacak

0

Japon otomobil üreticisi Suzuki, 2030 mali yılı için “büyüme stratejisini” açıkladı. Suzuki, 2030 mali yılı için karbon nötr bir toplum gerçekleştirmeye yönelik önemli planları uygulamaya hazırlanıyor. Ayrıca Suzuki, Japonya, Hindistan ve Avrupa, Hindistan, ASEAN ve Afrika gibi gelişmekte olan ülkelerin ekonomik büyümesine de katkıda bulunuyor.

karbon nötr hedef

Suzuki, her bir hükümet tarafından belirlenen tarih doğrultusunda Japonya ve Avrupa’da 2050’ye kadar ve Hindistan’da 2070’e kadar karbon nötr olmayı hedefliyor. Şirket, müşteri seçeneklerini genişletme ve her bölgenin ihtiyaçlarını karşılayan ürün ve hizmetler sunma yaklaşımıyla her bölge için karbon nötr hedeflerine ulaşmak için çaba göstermeye devam edecek.

6 farklı kompakt SUV yollara çıkacak

Suzuki, 2023 mali yılından itibaren Japonya’da %100 elektrikli mini ticari araç modellerini piyasaya sunacak ve 2030 mali yılına kadar 6 farklı kompakt SUV ve mini aracı piyasaya sürmeyi planlıyor. Ayrıca mini ve kompakt otomobiller için yeni hibrit araçlar geliştirecek ve birleştirecek. %100 elektrikli araçlarla müşterilerine zengin bir çeşitlilik sunuyor. Suzuki, Avrupa’da 2024 mali yılında %100 elektrikli araçlar sunacak ve 2030 mali yılına kadar SUV ve B segmenti ürün yelpazesini pazardaki 5 modelle daha genişletecek. her Avrupa ülkesindeki müşteriler. Hindistan’da, 2024 mali yılında Auto Expo 2023’te duyurulan tamamen elektrikli SUV modelini tanıtacak ve 2030 mali yılına kadar 6 modeli piyasaya sürecek.Suzuki, eksiksiz bir ürün ve hizmet yelpazesi sağlamak için yalnızca %100 elektrikli araçlar sunmakla kalmayacak, aynı zamanda sıfır elektrikli araçlar da sunacak. -metan, biyogaz ve etanol yakıtlarının bir karışımını kullanan emisyonlu içten yanmalı motorlu araçlar.

Motosikletlerin popülaritesi artacak

Suzuki, 2024 mali yılında işe gidip gelme, okul veya alışveriş gibi günlük ulaşım için küçük ve orta boy motosikletler için %100 elektrikli bir araç sunacak. 2030 mali yılına kadar 8 yeni %100 elektrikli modeli piyasaya sürmeyi ve elektrikli motosiklet ürün gamından %25 pay almayı planlıyor. Şirket ayrıca büyük eğlence motosikletleri için karbon nötr yakıtların kullanımını değerlendiriyor.”

Yeni nesil elektrikli ulaşım

Suzuki, üst düzey elektrikli araç da dahil olmak üzere çeşitli elektrikli ulaşım seçenekleri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bu çalışma aynı zamanda sürücü belgelerini gönüllü olarak iade eden kişiler için yeni bir ulaşım modunu da ortaya koymaktadır. KUPO, emektar araçların bir evrimidir. Mobile Mover, M2 Labo ile işbirliği içinde geliştirilen çok amaçlı bir robot taşıyıcıdır.

Suzuki, müşteri ihtiyaçlarını ve ortamdaki değişiklikleri çeşitlendirerek yaratılan yeni pazar segmentlerindeki varlığını destekleyen küçük taşımacılık çözümleri sunacak. Motosiklet üretim merkezi, güneş enerjisi üretim tesislerinin genişletilmesi ve yenilenebilir enerjiye dönüşüm de dahil olmak üzere Hamamatsu fabrikasında azaltılmış enerji tüketimi ile daha önce planlanan 2030 mali yılı öncesinde, 2027 mali yılında karbon nötr olmayı hedefliyor. Hamamatsu fabrikasında edindiği bilgi birikimini diğer fabrikalarda kullanan şirket, 2035 mali yılında tüm fabrikalarında karbon nötr hale gelme girişiminde bulunacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.