Audi  e-tron Türkiye’de satışa çıkıyor

0

Halen Avrupa’da satışı devam eden e-tron ve e-tron Sportback, aralarında Türkiye’nin de bulunmuş olduğu Avrupa pazarında 2023 ikinci çeyreği itibarıyla; Q8 e-tron ve Q8 e-tron Sportback ismiyle devam edecek. Audi e-tron’un Türkiye fiyatı 2.8 milyon TL, RS e-Tron GT quattro 5.4 milyon TL civarında. e- tron. Sportifliği ve günlük kullanımı bir araya getiren model elektrikli dört tekerlekten çekişle beraber iki elektromotoruyla etkisinde bırakan bir performans ve kıvrak sürüş özellikleri sağlıyor. Büyük yüksek voltajlı batarya, 300kW güç ve WLTP sürüş döngüsünde 369-393 km içinde menzil sunuyor. Evde ve sürüş anında olmak suretiyle değişik şarj çözümleriyle kullanıcı, taviz vermeden elektrikli sürüşün keyfini çıkarabiliyor. Audi e-tron, spor, aile ve eğlenceye yönelik bir elektrikli SUV. 4.901 milimetre uzunluğa, 1.935 milimetre genişliğe ve 1.616 milimetre yüksekliğe haiz. Markanın öteki tam boy modelleriyle aynı ferahlığı ve rahatlığı sunuyor. 2.928 milimetre dingil mesafesi ile Audi e-tron, valizleriyle beraber beş yolcuyu rahat ettiren geniş bir iç hacim sunuyor. 660 litrelik bagaj elektrikli SUV’u uzun yolculuklar için uygun hale getiriyor

300 kw gücünde

Satışına başlanan bir öteki model ise dinamik bir SUV coupe: e-tron Sportback. 300 kW’a kadar güç ve tek bir şarjla WLTP döngüsünde 372-408 km aralığında menzil sunuyor (averaj elektrik tüketimi: 26,3 – 21,6; 23,9 – 20,6 kWsa/100 km (NEFZ); averaj CO2 emisyonu: 0 gr/km). Işığı minik piksellere bölerek kırılgan bir denetim elde eden opsiyonel Dijital Matrix LED farlar, seri üretim bir araçta ilk kez sunuluyor. Audi e-tron Sportback, dış tasarımıyla büyük hacimli bir SUV’un enerjisini dört kapılı bir coupenin zarafeti ve elektrikli bir otomobilin ilerici karakteriyle birleştiriyor. 4.901 milimetre uzunluğa, 1.935 milimetre genişliğe ve 1.616 milimetre yüksekliğe haiz. Tavan çizgisi kaslı beden üstünde uzanıyor, coupe tarzında arkaya doğru eğim alıyor ve dik D sütunlarına doğru akıyor. Üçüncü yan camın alt kenarı, tipik bir Sportback özelliği olarak arkaya doğru yükseliyor.

470 km menzil

İleri teknolojiler ve yüksek kalitenin birleşimi olan e-tron GT, satışa sunulan bir başka e-tron modeli. Audi’nin otomobil geliştirme ve üretme mevzusundaki tutkusunu ortaya koyuyor. Klasik gran turismo fikrinin tekrardan yorumlandığı dört kapılı coupe, duygusal bir tasarıma haiz. İki kuvvetli elektrik motorunun dört tekerlekten çekiş ve etkisinde bırakan bir sürüş performansı sunmuş olduğu e-tron GT, 84 kWh net enerji içeriğine haiz yüksek voltajlı bataryasıyla, 448-487 km aralığında menzil sunuyor ve 800 volt teknolojisi yardımıyla son aşama süratli bir halde şarj edilebiliyor. Vasıta 350kW güç sunarken, 0’dan 100km/s hıza 4.1 saniyede ulaşıyor. Satışına başlanan son model de gene e-tron GT’nin RS versiyonu: RS e-tron GT. Audi e-tron GT’nin kanıtladığı başarının RS versiyonu olan model de 440 kW güç ve 451-471 km aralığında menzile ulaşabiliyor. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.