Astranın elektriklisi yola çıkıyor – Otomobil Haberleri

0Haziran 2023 itibariyle online rezervasyon sistemi üzerinden 75.000 TL kapora ile ön sipariş verilmeye başlanan model, eylül ayında Türkiye sokaklarını vurmaya hazırlanıyor.

Cesur ve sade tasarımının yanı sıra performansıyla da dikkat çeken yeni Opel Astra Elektrik’in tüm Astra versiyonlarında olduğu gibi elektrik motoru, 115 kW/156 bg güç ve 270 Nm tork sağlıyor. Eko, Normal ve Spor olmak üzere üç farklı sürüş seçeneği sunan elektrikli Astra’nın azami hızı 170 km/s ile sınırlandırılarak verimlilik odaklı çalışılıyor.

Elektrikte iddialı hedef

Opel Türkiye Genel Müdürü Emre Özocak, Astra’nın 2022 Altın Direksiyon Ödüllü elektrikli versiyonunun lansmanı ile ilgili olarak şunları söyledi: , yeni elektrikli neslinin lansmanı ile.

Sadece Mayıs ayında gerçekleşen 1.347 Astra satışı ile C-HB’de %14,3 pay elde ederek yerli rakibimizin ardından 2. sırada yer aldık. İlk 5 ayda ithal Astra C-HB sınıfında liderliği elde ettik. Astra içten yanmalı motor ile yakaladığımız başarıyı elektriğe geçişte hız kesmeden sürdürüyoruz.

Eylül ayından itibaren müşterilerimizle buluşacak olan Astra Elektrik’in desteğiyle elektrikli otomobil satışlarındaki payımızı daha da artırmayı hedefliyoruz. Hedefimiz 2023 yılına kadar her 10 elektrikli araç müşterisinden birinin Opel müşterisi olması.”


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.