Araç kiralamaya talep yüzde 23 arttı

0

2022 yılının Ocak – Kasım döneminde kiralama adetleri bundan önceki senenin aynı dönemine bakılırsa yüzde 23’e yakın artış gösterdi. Araç kiralama talebinin de yoğun olarak arttığı yaz süreci ve arkasından sonbahar turizminin yoğun aylarını kapsayan 2022 Haziran – Kasım döneminde ise bundan önceki senenin aynı aylarına bakılırsa vasıta kiralama sayısı yüzde 6 artış gösterdi. 2022 yılının on bir aylık döneminde en oldukca otomatik şanzımana haiz B1 segmentindeki iktisat sınıfı araçlar talep görmüş oldu. Bu araçlar öteki araçlara bakılırsa yüzde 16 oranında daha çok tercih edildi.

Kiralama gün sayısında da artış var

Garenta Genel Müdürü Şafak Savcı kiralama gün sayısında da yukarı yönlü bir ivme bulunduğunu belirtti. Savcı şu detayları verdi:

“Bu senenin on bir aylık döneminde gerçekleşen kiralama gün sayısı geçen senenin aynı dönemine bakılırsa neredeyse yüzde 46 arttı. 2021 yılı Ocak – Kasım döneminde 5,4 olan averaj kiralama gün sayısı bu senenin aynı döneminde 6’ya terfi etti. Bu senenin ve geçen senenin Haziran ve Kasım aylarını değerlendirdiğimizde ise geçen yıl 5,1 olan averaj kiralama gün sayısı bu senenin aynı döneminde 6,5 olarak gerçekleşti. Bu senenin on bir aylık periyodunu değerlendirdiğimizde bizim bayilerimizin mobil uygulamamız ve web internet sitemizden meydana getirilen kiralama sayısı geçen senenin aynı dönemine bakılırsa yüzde 23’e yakın arttı.

Gene bu senenin Haziran ve Kasım aylarını kıyasladığımızda bundan önceki senenin aynı aylarına bakılırsa yüzde 6’lık bir artış gördük. Pandemiyle beraber zor geçen iki senenin arkasından talebin artması kıvanç verici. Kısa dönem vasıta kiralama sektöründe talebin en oldukca arttığı yaz periyodunun arkasından senenin son çeyreğinde güz ve kış turizmiyle beraber pandemi öncesi döneme yaklaşacağımızı düşünüyoruz’ dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seo paket casibom