Alfa’dan 100’üncü yaşa özel model

0

Giulia ve Stelvio Quadrifoglio, yüksek performanslı bir sürüş deneyimi için 520 HP’ye yükseltilmiş 2.9 V6 motor ve yalnızca bu seride kullanılan mekanik sınırlı kaymalı diferansiyel ile donatılacak. Özel seri aynı zamanda yeni tam LED Matrix uyarlanabilir farları ve geleneksel “Spyglass” (teleskopik) tasarımı, sarı-altın 100. yıl dönümü logoları ve ileri teknolojilerle ayırt edilen bir dijital gösterge grubunu içeriyor.

yeniden yorumlandı

Centro Stile Alfa Romeo tarafından yeniden yorumlanan modellerde zarafet ve sağlamlık korunurken, geleceğin marka logosunun kullanımı ve yeni sarı-altın fren kaliperleri gibi detaylar her iki modele de benzersiz bir görünüm kazandırıyor. Giulia ve Stelvio’nun ızgara ve ayna kapakları karbon görünümüyle dikkat çekerken, otomobillerin iç mekanları yeni üç boyutlu karbon kullanımının yanı sıra gösterge panelindeki altın sarısı dikişler ve aracın logolarıyla sportif bir görünüm sergiliyor. 100. yıl dönümü

100 adetle sınırlı üretim

Giulia ve Stelvio “Quadrifoglio 100th Anniversario” (Quadrifoglio 100th Anniversary Special Series), yarış ve üretim araçlarına uygulanan asırlık tekniği yansıtıyor. Yeni Quadrifoglio serisi ile V6 motorun gücü 520 BG’ye yükselirken, mekanik sınırlı kaymalı diferansiyel de özel seride ilk kez sunuluyor. Diferansiyel mekanizmasındaki bu iyileştirme, deneyim tasarımından elde edilen özel ayar sayesinde aracın davranışını ve çekişini iyileştirmeye, tork aktarımını optimize etmeye ve stabiliteyi, çevikliği ve viraj alma hızını artırmaya katkıda bulunan özel bir teknik ekipman parçası olarak öne çıkıyor. Giulia GTA’nın.

1923’ten beri sportmenliğin simgesi

İtalyan sportifliğinin simgesi olan efsanevi Quadrifoglio, başlangıcından bu yana Alfa Romeo’nun yüksek performanslı modelleriyle eş anlamlıdır. Her şey 15 Nisan 1923’te, dünyanın en eski araba yarışlarından biri olan prestijli Targa Florio’nun 14.’sünde başladı. Yoğun ve zorlu yarış, sürücüler için zamanının en önemli kilometre taşlarından biriydi. Aynı zamanda otomobil modelleri ve markalarının piyasaya sürülmesinde de etkisi oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.