Alfa Romeo’dan yeni model atağı geliyor

0

Türkiye’yi ziyaret eden Alfa Romeo CEO’su Jean-Philippe Imparato markanın yeni stratejilerini paylaştı. 2022’de yeni SUV model Tonale ile satış başarısını yükselten marka 2024’te B sınıfı yeni kompakt aracını yollara indirecek. 2025’ten 2030’a kadar her yıl yeni bir modeli de tüketiciyle buluşturacak marka 2027’den itibaren satışlarının yüzde 45’ini Avrupa haricinde gerçekleştirmeyi hedefliyor.

İsmi halka sormuş olacaktır

İki yıldan kısa bir süre içinde Yeni Giulia’yı pazara sunacak Alfa Romeo yeni Stelvio MCA’yı da tanıtmış olacak. 2024’te pazara çıkacak yeni aracın adı ise halka sorulacak. Yeni Alfa modellerinde Stellantis Grubu’nun yeni yazılımı ilk kez kullanılacak. Suni zekaya haiz, 2025’te elektrikli Alfa kullanan bir tüketicinin aracı tek menzille averaj 700 km gidebilecek. Marka, niş modellerin üretilmesi mevzusunda ise bu nisanda yeni bir karar verecek.

Türkiye’de büyümeye devam

Alfa Romeo Türkiye, 2022’de satış hacimlerini 4 katına çıkardı.2023’te hacimleri ikiye katlamak için yeni planı oldğunu söyleyen İmparato,”Türkiye pazarını ve vergilendirme sistemini incelediğimizde, Alfa Romeo’ya yalnızca hususi, oldukça performanslı bir marka olarak değil, 70’lerdeki şeklinde “la bellezza per tutti”hepimiz için güzellik felsefesi tarafınca bakacağız.”dedi.Cassino, Pomigliano Fabrikalarında üretimin devam edeceğini başka Stellantis fabrikalarını da kullanılacağını kaydeden İmparato “Markanın DNA’sına saygı duyarak yeni modelleri üreteceğiz” diye konuştu.

Potansiyel 1 milyon

Türkiye pazarının yılda 600 ve 700.000 otomobil civarında potansiyeli bulunduğunu belirten İmparato,”Esas potansiyelinizin 1.000.000 bulunduğunu düşünüyorum. Türkiye’de Alfa Romeo’nun pazarın %1’ini hak ettiğini söylüyorlar.Buna 2 3 yıl içinde ulaşabiliriz. Türkiye,İtalya, K.ABD, Almanya, İspanya ve Fransa şeklinde büyük pazarlarımız arasına girecektir” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.