591 km menzilli MG ZS EV Türkiye’de

0

İngiliz otomobil markası MG’nin tamamen elektrikli yeni modeli ZS EV, Mart ayında 1.379.000 TL’den satışa sunuldu. Euro NCAP’ten 5 yıldız alarak güvenliğini kanıtlayan ZS EV’nin Luxury versiyonunda panoramik cam açılır tavan, MG Pilot sürüş destek teknolojisi sistemi, kablosuz telefon şarjı, V2L araçtan araca şarj fonksiyonu, ön konsol karbon fiber, sportif kırmızı dikişli koltuklar ve 448 litre bagaj hacmi standart olarak sunuluyor. En dikkat çekici özelliği ise standart olarak premium özellikleriyle dikkat çeken yeni ZS EV’nin şehir içinde 591 km’ye kadar menzil sunabilmesi. Doğan Trend Otomotiv Genel Müdür Yardımcısı Tibet Soysal yaptığı açıklamada; “Ülkemizde MG’ye gösterilen ilgi ve başarı sayesinde yeni ZS EV’nin geliştirilmesinde aktif rol oynayan ülkelerden biri olduk. Yeni ZS EV, müşterilerimizin geri bildirimleri doğrultusunda geliştirildi diyebiliriz. Yeni ZS EV, sınıfının üzerindeki boyutu, 5 yıldızlı Euro NCAP güvenliği, ileri teknolojisi ve standart olarak sunulan premium özellikleri ile rakiplerinden ayrılıyor.”

Elektrikli SUV’de başarı öyküsü

Markanın en çok satan modeli olan ZS, bugüne kadar 70’ten fazla ülkede 1 milyondan fazla sattı. Satışa sunulduğu ülkelerde 40’ın üzerinde prestijli ödülün sahibi ZS EV, SUV benzeri gövde yapısı, geniş iç hacmi, 448 litre yakıt kapasitesi bagajı ve ev sahibi İngiltere’de “2023’ün En İyi Elektrikli Aile Otomobili” seçildi. Euro NCAP’ten 5 yıldızlı güvenlik. Ülkemizde 2021 Haziran ayında yollara çıkan ZS EV, aynı ayda en çok satan elektrikli otomobil oldu. Ülkemizde satışa çıktığı günden bu yana oldukça başarılı satış grafiklerine imza atan ZS EV, Türkiye’nin en çok satan elektrikli otomobilleri arasında ilk 5’e girme başarısını da kanıtladı. Marka, 2023 yılının ilk yarısında Türkiye’de şu ana kadar satılan tüm elektrikli MG modellerinden daha fazla ZS elektrikli araç satmayı hedefliyor.

273 km menzile sahiptir.

Elektrikli araçlar arasında adından söz ettirmeye hazırlanan yeni ZS EV, teknolojik olarak gelişen iç tasarımı, yeni güvenlik önlemleri ve Türkiye için yepyeni bir teknoloji olan V2L (Vehicle to Load) yani araç – şarj özelliği sayesinde elektrikli araçlar arasında adından söz ettirmeye hazırlanıyor. araç. İngiltere ve İsveç’te “Yılın Otomobili” seçilen yeni ZS EV’nin araçtan araca (V2L) şarj fonksiyonu ile elektronik cihazların şarj edilmesi veya kullanılmasının yanı sıra elektrikli otomobilin şarj edilmesi de mümkün. bu özellik. Nitekim yeni ZS EV, 2021’de satışa çıkacak bir önceki ZS EV’yi %20’den %80’e şarj ettikten sonra 273 km’lik menziliyle öne çıkıyor. kampçılar ve karavan sahipleri tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

13 yeni ve 26 geliştirilmiş fonksiyona sahip ZS EV

Yeni ZS EV tasarımı, donanımı ve iç mekan özellikleriyle çok daha fazlasını sunuyor. Yeni ZS EV’nin uzunluğu 9 mm artırılarak 4323 mm’ye ve yüksekliği 5 mm artırılarak 1649 mm’ye çıkarıldı. Daha elektrikli ve daha premium bir görünüm sunan yeni ZS EV, düz MG logosu ve gövde renginde kapalı ızgarasıyla dikkat çekiyor.

Elektrikli sürüşte güçlü performans özellikleri

ZS’nin en yeni versiyonu olan %100 elektrikli ZS EV’nin performans rakamlarında da önemli iyileştirmeler sağlandı. 105 kW yerine 115 kW güç üreten elektrik motoruna artık güç sağlayan bataryanın kapasitesi de 44,5 kWh’den 72,6 kWh’ye çıkarıldı. Şarj sürelerini azaltmak için de iyileştirmeler yapılmış, dahili AC şarj gücü kapasitesi 11 kWh’ye yükseltilmiştir. Maksimum DC şarj gücü 92 kW’a çıkarılarak şarj süresi yüzde 30 ila 80 oranında 40 dakikadan 30 dakikaya düşürüldü. Yeni ZS EV’nin enerji tüketimi 17,8 kWh/100 km’ye düşerken, WLTP menzili 263 km’den 440 km’ye çıktı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.