24 Plaka nerede? 24 Hangi şehrin plakası? 24 Hangi ilin plaka kodu?

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

Bu konuda internette araştırılan ve merak uyandıran tabaklardan biri de 24 numaradır. Bu yemeğin Erzincan şehrine ait olduğu söylenebilir. Yani trafikte araçların üzerinde 24 sayısını gördüğünüzde onun Erzincan'a ait olduğunu anlıyorsunuz.

24 Plaka nerede?

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan, Türkiye'nin bölgesel açıdan en önemli şehirlerinden biridir. Plaka kodu olarak da 24 sayısını kullanıyor. Yer altı madenciliği yanında tarım ve ticaret açısından da gelişen şehirlerden biri olduğu söylenebilir.

Öte yandan bulunduğu bölge açısından da önemli bir geçiş bölgesi sayılmaktadır. Birçok araç geçerken buradan kalkan araçlar da ülkenin dört bir yanından yoğun bir şekilde geçiyor. Böylece 24 plaka ile Erzincan'a ait olmasını sağlıyor.

24 Hangi şehrin plakası?

24 numaralı plaka Erzincan şehrine aittir. Tarım ve hayvancılık sektörü başta olmak üzere ticari alanlarda gelişen Türkiye'nin en önemli şehirlerinden biridir. Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan ve engebeli arazi yapısına sahip olan şehir, aynı zamanda bölgenin merkezi konumundadır. Araçlar, Trafik Şube Müdürlüğü'ne bağlı Erzincan'dan plaka almak istediklerinde bunu 24 numaradan yapıyorlar. Aldıkları plakalar arka ve ön tarafa yerleştirilerek yasal prosedüre uygun olarak kullanılıyor.

24 Hangi ilin plaka kodu?

Türkiye’de şehirlerin plaka kodları 1 numaradan başlayarak alfabetik sıraya göre bulunmaktadır. Bu plaka kodları içerisinde 24 numaraya gelindiğinde e harfi üzerinden Erzincan’ın olduğunu söylemek mümkündür. Erzincan merkezli trafik müdürlüğünden alınan plakaların başında 24 sayısı yer alıyor. Dolayısıyla her marka ve modeldeki araçlar bu plakayla Türkiye'nin her yerine yasal olarak seyahat edebiliyor. Araçlarda plaka, özellikle trafikte karışıklığın önlenmesi açısından büyük önem taşıyor.

23 Plaka nerede? 23 Hangi şehrin plakası? 23 Hangi ilin plaka kodu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir