21 Plaka nerede? 21 Hangi şehrin plakası? 21 Hangi ilin plaka kodu?

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

Bu, sağlıklı bir otoyol yolculuğunun temellerinden birini oluşturur. 21 plakalı aracın ise Diyarbakır'a ait olduğu söylenebilir. Baş harfi D olduğundan alfabetik sıralamada 21. sırada yer almaktadır.

21 Plaka nerede?

Türkiye'nin Paris'i olarak da bilinen Diyarbakır aynı zamanda bir büyükşehir belediyesidir. Ancak her geçen gün birçok açıdan gelişmeye devam eden önemli şehirlerden biri olduğu söylenebilir. Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Diyarbakır, bölgesel olarak da merkezi bir konumdadır. Ancak şehir plakası kodu 21 olarak göze çarpıyor. Diyarbakır'da kayıtlı tüm araçların arkasında ve önünde 21 numarası bulunuyor.

21 Hangi şehrin plakası?

21 kodlu plaka Diyarbakır şehrine aittir. Hem kültürel hem de ticari açıdan Türkiye'nin en önemli şehirlerinden biri olduğu söylenebilir. Aynı zamanda sayısız mimari yapısı ve tarihi dokusuyla her yıl önemli sayıda turistin ilgisini çekmektedir.

Elbette Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alsa da tarım ve hayvancılık açısından da Türkiye'nin önemli bir şehridir. Bu nedenle internette 21 plaka kodu üzerinden çokça arama yapılıyor. Diyarbakır'dan gelen tüm araçların plaka kodunun başında 21 rakamı görünüyor.

21 Hangi ilin plaka kodu?

21 levhalı kodeks, Diyarbakır merkezli bir kodekstir. Türkiye'nin tüm şehirlerinde olduğu gibi, Diyarbakır çıkışlı tüm araçlarda kalıcı olarak bulunmaktadır. Bu numara, pratik ofisten alınan tüm plakalar için, Diyarbakır'da kayıtlı araçlarda görünür. Dünyadaki tüm ülkelerde olduğu gibi karayollarında da kontrolün sağlanabilmesi için plaka zorunluluğu bulunmaktadır. Bu nedenle Türkiye'de kullanılan iki haneli sistem, alfabetik sıralamada Diyarbakır'ın 21 sayısına karşılık gelmektedir. Bu her türlü karayolu taşıtı için geçerlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir