2. el araç kuralına düzenlemeye rağmen uyulmuyor

0


Araç fiyatları yükselmeye başlayınca Ticaret Bakanlığı piyasaya düzen getirmek için müdahale etti. Artık ikinci el bir araba sıfır bir arabanın fiyatını geçemeyecektir. Yönetmelik yürürlüğe girdi ama hala yüksek fiyata ikinci el araba satan ilanlar var.

Konuyla ilgili olarak CNN TÜRK’e konuşan İMAŞ Başkanı Hayrettin Ertemel, “Bakanlığımız 15 Temmuz’da konuyla ilgili bir yönetmelik yayınladı ancak yine de şahıslardan ve şahıs satıcılarından yüksek fiyatlı reklamlar görebiliyoruz. Sektör temsilcilerine göre spekülatif fiyat artışlarını durdurmak kolay, reklam veren siteler yakından takip edilmeli. Bu tür reklamlara cezai işlem uygulanmalı, bu reklamlar piyasayı yukarı çektiği için sitelerde yayınlanmamalıdır. İstenilen hedefe ulaşılamazsa bu reklamlar devam eder” dedi.

Ertemel’e göre, düzenlemelere uyulması halinde otomobil yatırım aracı olmaktan çıkacak. “Büyük bir rahatlama olacak, ileride göreceğiz. Yatırım için araç alanlar araç satamayacak ve bu bir rahatlama olacak ve gerçekten araca ihtiyacı olanlar alacak” dedi.Yeni araç satış yönetmeliği: Otomotiv sıfırdan pes etmeye başladı!

Yeni araç satış yönetmeliği: Otomotiv sıfırdan pes etmeye başladı!Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.