16 Plaka nerede? 16 Hangi şehrin plakası? 16 Hangi ilin plaka kodu?

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

Bu bakımdan 16 plaka numarası en sık karşılaşılan plaka kodları arasında yer alıyor. Bu yemeğin Bursa şehrine ait olduğu söylenebilir. Türkiye'nin en önemli ve büyük şehirleri arasında yer almasına rağmen birçok açıdan önemli illerden biridir.

16 Plaka nerede?

Plaka 16 alfabetik sıraya göre bakıldığında Bursa şehrine aittir. Pek çok farklı Türk devletine ve farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Bursa, tarih ve mimari açıdan büyük önem taşıyor. Özellikle Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait eserleriyle her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turistin ilgisini çektiği söylenebilir. Öte yandan Türkiye'nin en büyük şehirlerinden biridir. Bu durum hem ticari hem turistik hem de demografik açıdan değerlendirilebilir.

16 Hangi şehrin plakası?

Türkiye'de her il için farklı numaralara sahip plaka kodları bulunmaktadır. Bunlardan biri olan 16 plaka kodu internette sıklıkla aranıyor. Çünkü Türkiye'nin en büyük şehirlerinden biri olan Bursa şehrine aittir. 16 sayısı, Bursa merkez çıkışı olan tüm karayollarında araçların arka ve ön plakalarında yer alıyor. Plakanın başında 16 rakamı çift haneli olarak yer alıyor. Daha sonra harfler ve diğer sayılar plakanın alt kısmında görünür.

16 Hangi ilin plaka kodu?

Bursa şehri turizm, ticaret ve tarım açısından önemli bir yere sahiptir. Ancak Mudanya'nın deniz turizmine açık bir şehir olduğu söylenebilir. Bu kapsamda sabit plaka kodu 16 olarak öne çıkıyor. Trafik Dairesi aracılığıyla gerekli şartları tamamlayarak aracını yola çıkarmak isteyenler 16 numaralı plakayı alıyor. Aynı zamanda internet üzerinden veya internet üzerinden işlem yapmak isteyenler de telefonla Bursa adına 16 plaka kodunu kullanabilirsiniz.

15 Plaka nerede? 15 Hangi şehrin plakası? 15 Hangi ilin plaka kodu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir